Kepler

Jaké máte zkušenosti se sušenými kvasnicemi, vinnými kvasinkami apod.?

Já tedy úplně, že jsou nefunkční. Nebo je neumím probudit, nebo co. Přitom postupuji podle doporučení.

Nejlepší odpověď
annas

Vinné kvasinky nepoužívám. Sušené droždí už dlouho, když se u nás ještě před 1989 objevilo francouzské. Známí mně je kupovali ve francouzské prodejně v Praze.

U nás prodávají dva druhy – na sáčku obrázek s vánočkou a na jiném vlaštovka – to mně vyhovuje víc. Teď jsme koupila nový druh s nápisem Balírny Unima. Zatím jsem nevyzkoušela.

Mám sušené vždy v zásobě, posloužilo v době „karantény“, když z obchodů zmizelo pekařské. Rovněž vícekrátt mě toto čerstvé zklamalo. Těsto špatně kynulo.

Na dálku se těžko radí.

Další odpovědi
ahold

Sušené droždí používám s úspěchem už léta. Vždy je po ruce, použiji pouze tolik kolik upotřebím, zbytek nechám napříště. To u čerstvého droždí většinou nejde. A navíc těsto není tak cítit.
A kvasinky na nic nepoužívám, na to si troufnou už jinačí borci.

Arne1

Sušené používáme do chleba – bez problémů. A v případě potřeby i do jiných těst.