mosoj

Jaké máte zkušenosti s léčením pomocí reiky?

Doplňuji:
Otázku jsem sem dal, protože na takovéto metody jsem nikdy nevěřil.
Měsíc a půl chodím každý týden na masáže které masér dělá reflexní metodou ( nikoliv jenom páteře ale celých zad) za použití reiky.
Když jsem tam byl poprvé tak jsem si říkal že za ty peníze sem již nepůjdu. Masáž bylo jenom takové to hlazení a lechtání spolu s přikládáním dlaní na určitá místa. Když jsem odcházel po hodině masáže, musel jsem změnit názor. Dnes se sehnu pro předmět na zemi jako za mlada, dříve jsem si musel kleknout!
Všechny potíže které mám mnoho let a bral jsem na ně psychofarmaka a v poslední době dokonce i prednizon jsou pryč. Po mnoha létech se cítím skvěle !!
Stromy neobjímám do hospody nechodím.
Mimochodem reiky je na rozdíl od ostatní alternatvní léčby uznávána lékařskou vědou.

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-nekdo-zkusenosti-s-reiki

Další odpovědi
led

Ak chcete a veríte v pomoc, funguje to.
Ak neveríte… nepomôže vám to.
Pri akejkoľvek liečbe treba veriť v úspech liečby…
Uprednostňujem prírodu pred umelinou (nielen pri liiečbe)

arygnoc

pomohlo to vám proto, že jste doufal, věřil, že vám to pomůže (i když jste k tomu přistupoval skepticky).
stejně by vám pomohlo i pohlazení milované osoby (třeba) nebo třeba objetí od někoho cizího někde na happeningu.

suma summárum: vyléčil jste se v podstatě sám (příroda je moudrá), ale potřeboval jste k tomu pomoc.

poddotaz:
cituji: Mimochodem reiky je na rozdíl od ostatní alternatvní léčby uznávána lékařskou vědou.
Můj dotaz: A na které lékařské fakultě sa vyučuje? O žádné nevím.

Dorian

Bych spíše věřil že pomohli ty másaže. Ale proč ne.

Každopádně reiki není lékařsky uznáváno. To mnohem spíše homeopatie (která je mám pocit povinným předmětem pro veterináře na MU a tradiční čínská medicína)

mosoj

arygnoc: pomohlo to vám proto, že jste doufal, věřil, že vám to pomůže (i když jste k tomu přistupoval skepticky).
stejně by vám pomohlo i pohlazení milované osoby (třeba) nebo třeba objetí od někoho cizího někde na happeningu.

suma summárum: vyléčil jste se v podstatě sám (příroda je moudrá), ale potřeboval jste k tomu pomoc.

poddotaz:
cituji: Mimochodem reiky je na rozdíl od ostatní alternatvní léčby uznávána lékařskou vědou.

Můj dotaz: A na které lékařské fakultě sa vyučuje? O žádné nevím.

Čemu věřím, vím jenom já sám. nepochopil-a
jste otázku a mermomocí sem tlačíte jenom tu reiky.
Já jasně říkám že jde o klasickou masáž vedenou pro mě neobvyklým způsobem při níž je také používána reiky aplikace.
Na masáže chodím půl života ( jak dlouho chodíte na másáže vy ?) a to vždy ke zdravotnicky vzdělaným masérům. Žádná masáž až dosud mně nepomohla jako tato.
Co je na tom špatného že mě musíte přesvědčovat že to nepomáhá. Vám třeba ne mně ano.

arygnoc

cituji:
Otázku jsem sem dal, protože na takovéto metody jsem nikdy nevěřil.

Já vám vaši víru/nevíru neberu, důležité je to, že vám to pomohlo, i kdyby to byl třeba šaman ze středomoří (odkudkoli).

Mne jenom uajímalo, kde se raiki (masáž) vyučuje, když je oficiální medicínou uznaná.

Mimochodem: na masáže chodím 20 let. Klasické. A jsem spokojen.

mosoj

Butani: A Matka se setrou to uměli ? To se člověk nenaučí že si přečte jeden článek. Navíc k tomu musí mít vlohy.