Ing.internet

Jaké jsou výhody kapitálového pojištění?

Nejlepší odpověď
SellLolAcc

  • garantovaná pojistná částka pro případ smrti nebo dožití
  • garantované minimální zhodnocení finančních prostředků (TÚM)
  • rozšíření rozsahu pojistné ochrany formou různých připojištění

Další odpovědi
anti-talent

  • Garance výnosu ( i když nižší než u investičního )
  • Nárok na daňové odpočty ?

pokazdejinak

nově založené vcelku žádné – je tam hodně drahé pojistné
pokud máte starou pojistku, najděte si termín technická úroková míra (TUM) – to je garantované zhodnocení, které pojišťovna musí dodržet (a bývalo i vyšší než 5% ročně) – tam se potom dobře zhodnocují peníze – vložte si tam klidně i mimořádný vklad

greek

V dnešní době téměř žádné. Spíše se využívá jako „pračka peněz“. Co zaplatíš, to dostaneš, ale až za hodně let. Daňová úleva tam je, ale to u investičního žp též. Vřele nedoporučuju. Technická úroková míra jsou 2%, tedy pod inflací, nehledě na poplatky. A největší nevýhodou je, že je na danou dobu striktně dané, tedy možnost změn minimální. Vyplatí se to pojišťovně, nikoliv klientovi. Možná lepší, než mít peníze v peřinách, ale na trhu jsou zajímavější programy na zhodnocení. A riziková složka (pojištění v případě úmrtí) je docela drahá.