zjentek

Jaké jsou náklady daňových poplatníků na jeden den života britské panovnice?

Dají se nějak vyjádřit, třeba cifrou průměru?

Nejlepší odpověď
dubraro

Nic nebo velmi málo. Královna má velký majetek, který vynáší zisk. Královna je naopak daňovým poplatníkem.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/jak-se-plati-kralovna-harry-a-meghan-opousteji-promazany-stroj-na-penize-87238

Další odpovědi
Disraeli

Nulové. Ba naopak. Královská rodina má vlastní příjmy (podnikání a investice – většina v povinné veřejné správě a kontrole) a započti k tomu turistiku (a nepřímo ještě média/reklamy a podobně taky firmy, které na tom stojí) související s monarchií a panovnicí. Tam plynou ročně miliardy do státní kasy (skutečně). Jakékoli náklady spojené s královskou rodinou si hradí z vlastní kapsy a sami jsou daňovými poplaníky… (jako snad všichni panovníci). Jejich náklady se uhrazují z příjmů, které sami přinášejí a to ještě jen malý díl (asi čtvrtina) – zbytek putuje do státní kasy. A to je řeč jen o těch přímých příjmech.

Srovnej s prezidenty třeba u nás… bohatý plat, veškeré náklady hradí státní kasa (a ty jsou ještě mnohnásobně větší, než plat… prostě všechno, každá cesta a celá kancelář prezidenta je nákladná – celý ten byrokratický proces i všichni jeho zaměstnanci a pomocníci… náklady na bydlení a „živobytí“ jsou ještě to nejlevnější. V podstatě taky, vše co si coby prezident oficiálně pořídí/koupí nebo udělá, něco stojí – samozřejmě ze státního rozpočtu, tedy z daní). A každý bývalý prezident nadále až do smrti pobírá slušný měsíční plat/rentu. My sice máme jen jediného (žijícího) exprezidenta od vzniku ČR, ale teoreticky jich klidně může být třeba 8.

Nerbes

65 mil. Euro

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

Dobrá otázka. Jak píšou ostatní, příjmů mají dostatek. Sami Britové jsou ale královskou rodinou posedlí, a za památeční předměty dají klidně tisíce. Však i Diana je i po letech žádaným tématem upomínkových, předražených, předmětů.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

…Dobrá chlapi. Děkuji. Vzdávám se.

zjentek

@dubraro: do smrti nepochopím, jak MŮŽE někdo vytvořit takový majetek a vůbec se neumazat. Přesto všechno „potom“ asi budou vyžadovat očistec jako prase! Přece to není reálný, beztrestně. Či snad ano?

dubraro

Současná královna ten majetek, tvořený z velké části nemovitostmi, ani tak nevytvořila, jako zdědila.

Disraeli

Protože neorzumíš penězům a ekonomice ani za mák (ale rád soudíš, odsuzuješ bez znalosti věci)! A o pochopení se nesnažíš, to by sis prošel minimálně základy ekonomiky/kapi­talismu, podnikání nebo investování a skutečně se nad tím zamyslel. Ale ono je snazší říkat, že lidi mají peníze, proto že si je nakradli… a na „chudáčky“ už pak nic nezbývá. :(
Založ si nějaký podnik, třeba elektrotincké nakladatelství… za každou prodanou knihu dostaneš peníze. Týdně si jednu knihu koupí třeba jen 1 000 lidí, ale ty už jsi vydal 300 knih a jedna ti vynáší konečný zisk průměrně 80 Kč. To je zisk 24 milionů týdně, přibližně 80/90 milionů za měsíc a asi 900 mil. ročně (a samozřejmě vydáváš stále nové knihy a získanými penězi můžeš podnik dále rozšířit nebo založit nové podnikání anebo ho „překvapivě“ investovat a zhodnotit). Prodat můžeš firmu třeba i 10× dráž než jaký je její roční zisk. Plus známost firmy a její vyhlídky do budoucna.

Řekni si konečnou částku a spočitej si, kolik TOHO musíš udělat/prodat, abys jí dosáhl. Je to v podstatě jen o tom, si to alespoň základně propočítat. Kolik výrobků nebo služeb prodat, abych dostal milion?
20 000 výrobků po 50 Kč (50 je samozřejmě konečný výsledek po odečtení všech nákladů – takže produkt stojí třeba 120, ale ty z něj máš 50 kč). Anebo 2 000 výrobků/slu­žeb, jeden za 500 Kč.
Nebo nějaké předpaletné nebo něco drahého (5 000 Kč) jen pro pár lidí (200). Ale klidně i pro mnohem víc lidí.
To může být roční příjem/plán, ale klidně i měsíční nebo i týdenní a ta čísla klidně mohou být mnohem vyšší. Něco vyrobit, poskytnout a prodat určité množství určitému množství zákazníků. Propočíat spolu s náklady.

zjentek

A není právě toto cesta, jak se jako člověk zařadit do jinak dávno dokonalého řádu na Zemi? Nerozumět penězům ani za mák?

(Snad pro tebe odpověď nebude příliš nadčasová.)

Disraeli

Není, ale klidně to tak ber. Je to tvůj život (ale stejně nedává smysl nadávat na něco, čemu vůbec nerozumím a především na lidi, které ani neznáš/a nechápeš, jak k majetku přišli… hlavně, že za tím vydíš samou nepravost… nemůžeš rozlišit ani správnost a nesprávnost, když ani nevíš, oč jde, jak to sám uznáváš).
Žiješ podle toho? (hádám, že ne… ale klidně můžeš. Můžeš si klidně zřídit život někde v horách nebo někde, beze všeho luxusu a výpomoci, které peníze, podnikání/obcho­dování a spolupráce ve společenství lidí přinášejí. Stačí přestat chodit do práce a platit daně. Klidně můžeš být apatridou).

zjentek

(; (; (;

Já samozřejmě vím, kdo jsem. I tak díky. (;

zjentek

…Vytvořit ho a VŮBEC NIJAK (právně, fyzicky…) se neumazat.