:))*

Jaké jazykové prostředky převážně používal Josef Kajetán Tyl ve svých dílech?

Nejlepší odpověď
annas

Tylovo vyjadřování odpovídá typu her: dramatické báchorky, historické hry, hry ze současnosti.

Tyto tři druhy her se od sebe jazykově liši slohovým zabarvením i a slovní zásobou. Projděte si odkaz, kde je Tylovo jazykové vyjadřování rozebrané.

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?lang=en&ar­t=4351

Když se zamyslíte např. nad vyjadřováním postav a jejich slovní zásobou ve Strakonickém dudákovi, uvědomíte si, že se objevuje:
český lidový jazyk (např. Kalafuna, Švanda)
„světácký“ (Vocilka,)
neživotný, strojený jazyk (princezna Zulika)
poetický (víly mluví ve verších).

Další odpovědi
quentos

takové, o kterých se nám ani nesnilo.

Toto není server pro vypracovávání domácích úkolů za líné studenty.