Curiosity

Jaké dokumenty je nutné skladovat a jaké né? A jak dlouho se má vlastně co skladovat??

mám doma hromadu PAPÍRŮ!!! ..protože celý život mi maminka říkala VŠECHNO SCHOVÁVEJ A NIC NEVYHAZUJ!!! 🙂 teď mám hrůzu z toho, že najednou na mě někdo přiletí, že mám něco zaplatit a já nebudu mít doklad o tom, že už jsem to třeba zaplatila.. nebo z podobných situací.. CO JE DŮLEŽITÉ A CO NÉ?? ať se to týká práce, zdraví, mobilních operátorů, bank a jiných institucí ATD. ATD. Vííím, že je toho HODNĚ!! ale když dá každý NĚJAKÝ tip, tak bych se mohla tou hromadou probrat a udělat ji alespoň poloviční!!!! :-OOO 🙂 mám různé ústřižky od plateb, výplatní lístky, doklady o placení splátek.. atd. atd. jsou to opravdu hromady.. nasekala jsem spoustu papírů za svůj dosavadní život a chci se jich už jednou pro vždy zbavit.. nebo se v nich jednou utopíííím!!! 😁 -OOO néééé 🙂 to nechci ☹ DĚKUJI!

Nejlepší odpověď
dagry

No vidíš, částečně sis odpověděla sama. Vyhoď to, co už je dávno passéé a ponech si tak max půl roku co považuješ za nutné. Já mám taky hromady ode všeho jak píšeš a čas od času udělám inventůru, vyhážu staré nepotřebné dokumenty a paragony a nechám jenom ty nejčerstvější.

Další odpovědi
FOG

Pokud se tyka nejakych paragonu a zaruk od spotrebicu,tak bych si ponechal samozrejme vsechny min. po dobu zaruky,coz byva nekolik mesicu az po nekolik let.
A ohledne ucetnictvi – dokladu a k danim a pod je napr. zde v US zakon si drzet doklady po 7 let.

ARIS

Nevyhazoval bych návody ke spotřebičům a doklady o tom, že jsem je koupil. Kdyby se něco přihodilo, třeba požár, tak ať je jak pojišťovně dokázat, že jsem tu či onu věc vlastnil. Výplatní lístky asi taky nebudou k ničemu (ty se hodí jedině k předběžnému schválení hypotéky). Doklady o splácení půjček a zaplacení elektřiny, vody … bych schoval.

Ella

určitě nevyhazujte např. ústřižky ze složenek, pokud něco stále splácíte nebo prostě platíte, doklady od elektrospotřebičů alespoň do doby než skončí záruční lhůta, výplatní pásky… uff, sama nevím, protože doma máme podobné hromady =D