Jaké dobíjecí tužkové AA baterie koupit, aby nehrozilo, že vytečou?

Baterie chci použít do externího blesku a nechci riskovat, že vytečou.

Nejlepší odpověď
takhlene

Rozmanité funkce moderních high-tech přístrojů kladou extrémně vysoké požadavky na jakýkoliv přenosný zdroj energie. Nový Max Tech nabízí precizní energii pro organizéry, MP3-přehrávače, přídavné blesky a ostatní moderní přístroje..

Zdroj: http://www.varta-consumer.cz/con­tent.php?path=/550_11915­09724.html&do­main=www.varta-consumer.cz

Další odpovědi
mosoj

  1. Při používání Nabíjecích AA baterií , nemějte strach že vám v přístroji při používání vytečou. Ještě jsem se s tím nesetkal. Dělám již mnoho let do fotografie a nemají takovou zkušenost ani kolegové.
  2. Jediné kde hrozí zničení aku je při nabíjení. Nabíjet v takové nabíječce která baterie silně nezahřeje a má automatické vypnutí konce nabíjení. ( Aku nejvíce škodí přebíjení ! a zahřátí přes 40oC. Dále je dobré když každá baterie má svoji nabíjecí šachtu. Je tedy nabíjena nezávisle na ostatních bateriích.
  3. Pořiďte si Aku baterie nové generace Enelope, Recyko, Infinium. Já osobně používám jenom ty Recyko.

Tyto baterie netrpí samovybíjením, takže nižší kapacita 2100 mA je nevýhodou jenom zdánlivě. Tyto baterie budou třeba měsíc po nabití stále stejně nabité ( nebo jenom nepatrně méně), kdežto ostatní akubaterie byť s kapacitou 2 700mAh budou klidně za dva – 5 dní téměř vybité. Je to individuelní každá akubaterie se chová trochu jinak.

Do blesku jsou nabíjecí AA baterie velice vhodné, protože mají malý vnitřní odpor a jsou schopné dodávat velký proud bez poklesu napětí.

Aku baterie se nesmí vybíjet úplně do prázdna a není dobré je skladovat vybité.
Takové baterie potom ztratí kapacitu a záchrana je možná ( ale ne vždy) jedině přes funkci refresch pokud ji nabíječka vlastní.
Je to vlastně dlouhodobé vybíjení a nabíjení malým proudem ( 50 – 100 mA).