Jaké budou následky, když zam-ec vystupuje ve firmě jako občan ČR?

Při vyžádání čísla OP u zam-ců (z důvodu podepsání xyz smlouvy), jsem zjistila,že náš zam-ec má OP nově vystavený na Slovensku, z čehož usuzuji, že je stále občanem SK!
Předchozí mzd. účetní toto nezaregistrovala. Jaké to bude mít následky pro naší firmu, když byl od roku 1992 (rozpad ČSFR) VYPLÁCEN JAKO OBČAN ČR? Jak teď postupovat při jednání se st. organizacemi, tzn. ČSSZ, VZP …?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Spojte se s VZP i OSSZ či PSSZ, a prostě jim to sdělte. Možná že to i vědí ze skladby rodného čísla.
Občan SK má stejná práva a je vyplácen úplně stejně, jako občan ČR či jakýkoli jiný občan EU. Bylo tomu tak již před EU s tím rozdílem, že se zaměstnávání tehdejších cizozemců muselo ohlašovat na úřad práce. Ve výsledku to nebude mít žádný dopad, možná, že sociálka bude chtít opravit ELDP, ale jinak se opravdu nic neděje, takže se neděste 🙂