Lukas27

Jaké budeme brát důchody za 40 let?

Nejlepší odpověď
Arne1

Na jaké si zodpovědným investováním vyděláš

Další odpovědi
Midas

Při tomhle systému pravděpodobně žádné. Nemyslím tím současnou vládu a současnou situaci, ale celý ten systém, na kterém je to postavené.

Malvína

To uvidíme za 40 let.

orwell

Pokud bys vypustil ve své otázce první slovo, pak by se dalo odpovědět asi takhle: My určitě ne. A jestli vy, toť otázka.

led

My možno ani nie menej (v prepočte s dneškom), akurát sa možno znížia doterajšie zvýhodnenia pre dôchodcov „ak nemáš na cestovanie -necestuj (dnes bezplatné cestovanie), ak nemáš na lieky – máš smolu a podobne.
Ale ak pôjde nielen finančná, ale aj ľudská hodnota dole, jednoducho, "trávy na lúkach je zatiaľ dosť“. Je to tvrdé, ale skúste sa vcítiť do kože úbohých miliardárov, predsa nebudú svojimi ťažko nadobudnutými peniazmi a majetkami dotovať neproduktívnych dôchodcov.