KN

Jaká vedlejší věta je : Musela se učit, když ve škole neuměla.

díky
Doplňuji:
VV ÚČELOVÁ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste nejdříve sám a pak vložte svou odpověď. Zkontroluji.
Víte, které je věta hlavní, takže celou větou se zeptejte na větu vedlejší. Další možnost – větu vedlejší změňte na větný člen.
Napovím jen, že je to VV příslovečná, ale druh nikoliv.

Další odpovědi
www

KN, zde se neřeší DÚ !! Vše je v učebnici a nikdo rozumný ti zde neodpoví, poněvadž ti defacto nepomůže.
Stejnou tvoji otázku jsem již jednou odstranil před chvílí, sorry ☹.

Jíta141

Vždyť je to jednoduchý prostě se musíš větou hlavní zeptat na větu vedlejší dobrá věc je když si zakreješ větu vedlejší a hlavní se ptej na vedlejší: kdo co? asi těžko Jaký taky ne a takhle se ptej až ti vyjde věta příslověčná