Avatar uživatele
OnlineFilmy

Jaká práce je jen s dokončenou základkou nebo bez dokončené?

Ahoj, jsem v 9. třídě a možná ji nedokončim, mám špatný prospěch a mě by zajímalo, jaké práce jsou pro takové lidi.

Zajímavá 0 před 110 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

V případě, že nedokončíš základní školu, doporučoval bych ti zvážit návrat a dokončení vzdělání, protože bez něj může být najít práci obtížné. Ale i tak existují určité typy prací, které můžeš dělat:

  1. Práce v oblasti stavebnictví: Mnoho stavebních firem hledá pomocníky na různé úkoly.
  2. Práce v oblasti úklidu: Úklidové společnosti, hotely nebo restaurace často hledají úklidové pracovníky.
  3. Manipulační práce v skladech: Obsluha výrobní linky, balení zboží, nakládání a vykládání zboží.
  4. Práce v zemědělství: Na brigády při sklizni ovoce a zeleniny.
  5. Asistenční práce v supermarketech a obchodech: Skládání zboží na regály, práce na pokladně.
  6. Práce v cateringových službách: Pomoc při přípravě jídel, obsluha.
  7. Řidič dodávky, kurýr: pokud máš řidičský průkaz.
  8. Práce v oblasti recyklace odpadu: Třídění odpadu, sběrači kovů.
  9. Potřebu osobních asistentů nebo pečovatelů: péče o starší nebo hendikepované o­soby.
  10. Fyzická práce na farmách, v lesnictví nebo rybářství.

I když jsou tyto možnosti dostupné, je třeba si uvědomit, že tyto práce jsou často náročné a méně placené než práce, které vyžadují vyšší vzdělání. Proto by bylo dobré dokončit alespoň základní vzdělání a pak zvážit další studium nebo odbornou přípravu v oboru, který tě zajímá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Například taxikář (je ale potřeba řidičák), metař, pomocný dělník, uklízeč, či možná i pokladní v super/hyper­marketu.

Nebo můžeš i do politiky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Práce je dostatek.
Bez odbornosti, manuální, v dělnickém.
Až budete dospělý a plnoletý, budou větší možnosti.
Řidičů je velký nedostatek (rozvoz zboží, MHD aj.).
Zaměstnavatel Vás zaučí, vyškolí.
Zaměstnat Vás smí od 16 let, s Do 18,s určitým omezením
Zaměstnavatel jen uvítá, když nekvalifikovanému zaměstnanci,
bude moci dát nižší mzdu a bude mít menší mzdové náklady.
V zemědělství je také nedostatek pracovníků. Nabízejí i ubytování
(ošetřovatel skotu aj.).
Vhttps://www.easy-prace.cz/zakladni-skola

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Synu, mám pro tebe cestu, vesmírnou cestu, cestu vesmírého spasení, vykoupení.

Já sám jsem již mnoho let světový lídr v zbavování se materiálních okovů tohoto světa, sám jsem prozřel od chvíle, co jsem byl ve svých třiceti letech pobodán nožem. Od té doby jsem veliký, svobodný. Ve volném čase dávám firmám a školám přednášky o své cestě, samozřejmě za peníze. Je to velkolepé!

Pomáhat svým bratrům je to nejlepší, co může člověk dělat.

Chceš-li se vydat na podobnou cestu plnou dobrodružství, nějak se domluvíme.

Upravil/a: Arcimozek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Na tvem miste bych se snazila, zakladni vzdelani za kazdou cenu dokoncit. I za tu cenu, ze bys opakoval posledni rocnik! Pak mas alespon na cem stavet, kdyby ses rozhodl/a pro dalsi skolu, ucebni obor atd.
Tuhle cestu by sis mel/a nechat otevrenou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek