tony2412

Jaká opatření udělat před odevzdáním NTB do servisu?

Jde mi o to, že mám v NTB různá osobní data, mám tam uložená hesla apod. Jde to nějak ochránit, mazat se mi to vše nechce! Nechci aby se mi v tom někdo cizí hrabal…

Nejlepší odpověď
Arne1

Nepíšeš, proč ten NTB půjde do servisu a v jakém je teď stavu.

Zapomeň na paranoiu. Servisáci mají jinou „zábavu“ než prohledávat lidem disky. Čas jsou peníze. Ale zálohu všech dat na přenosný disk bych udělal, stát se může ledacos. Navíc pokud je to značkový servis tak se může stát že má v předepsaném postupu uvedení NTB do továrního nastavení.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… „mazat se mi to vše nechce“ >>> no jo, ale co když ti to někdo smaže ??? kompletní záloha všech dat (toto dělám pravidelně na flešku, včetně vlastních nastavení různých programů) nejni zas tak problematická a obnova taktéž … no a když už ji budu mít, tak zas nejni problém vše vymazat pro sychr, že jo …

Drap

Zkopírovat jinam po opravě znovu nahrát.

miroslav.bk

Jedna se o zarucni nebo pozarucni opravu?
Je-li to mozne, je dulezite ZALOHOVAT vse z pevneho disku!
Ne proto, ze by servisaci „se hrabali“ v datech na nem (ikdyz i servisak je jen clovek..), ale proto ze pokud jde o zarucni opravu, nejspise se NTB vrati v „tovarnim nastaveni“. Tj., v tom stavu, v jakem byl zakoupen. Je to bohuzel pozadavek vyrobce, stejne tak jako u mobilu. A deje se tak proto, ze jen ve vychozim nastaveni lze garantovat a plnou funkcnost toho zarizeni (priklad: pokud si jej uzivatel nejak prenastavi, nebo nainstaluje nejake programy apod., uz nema PRESNE parametry dane vyrobcem a tedy nelze zarucit, ze bude fungovat PRESNE tak, jak ma. Ovsem neni to vada, kterou by pokryvala zaruka vyrobce).