Michal47

Jaká/která keřovitá rostlina poskytuje lístky, jejichž vůně umožňuje lepší spánek?

Používá se proutek, řídce obsypaný květy (bílými nebo růžovými), a lístky těchto květů se odstřihují těsně před spaním. Děkuji.

Odpovědi
tomiket

Levandule
Omluva nedočetl jsem otázku celou, jen začátek.

Michal47

Mohla to být také snítka jedné odrůdy jasmínu. Viděl jsem to všechno v dílu seriálu Star Trek, kde se zúčastnění dostali do časové smyčky, a proto se to několikrát opakovalo.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Jasmine#/me­dia/File:Common_Jas­mine.jpg