xiperio

Jaká je spotřeba vody při sprchování 3 minuty?

Jaká bude denní (roční) spotřeba vody při sprchování, když se budu sprchovat denně 3 minuty? (1 osoba)
Normálně teplou vlažnou vodou.
Spočítal to někdo?
Máte s tím prosím zkušenost?
Děkuji

Odpovědi
Kazatel

To přece závisí na tom, jak moc si pustíš vodu.

seraphico

Záleží na proudu vody pod kterým se sprchujeme. I typ hlavice může mít vliv na průtok vody. Počítal bych tak 15 litrů za minutu čili 45 litrů za tři minuty.

zjentek

Ano, spočítal jsem to já, bude to ± 20 kubíků.

Pepa25

Samozřejmě závisí na otevření kohoutku (páky) a provedení sprchové hadice. Prodejce úsporných sprchovacích hlavic uvádí, že průtok může být 16, ale i 20 l za minulu a jeho super produkt to sníží na 6 litrů/min. Reálně to bude něco mezi.

Zdroj: https://www.hy­drostop.cz/blog/cla­nek/usporne-sprchove-hlavice-a-sporice-vody-na-sprchu

Disraeli

Za minutu proteče většinou pod 10 l vody (ale řekněme že to bude těch 10). Takže za tři minuty je to asi 30 l plus mínus (spíš mínus).

Ono se stačí sprchovat minutu až tři. Pustíš na sebe vodu, zastavíš vodu, namydlíš se šampónem a pak ho ze sebe důkladně smyješ. To je během chvilky. Zapojit můžeš i otužování a pořád se sprchuješ docela krátkou dobu. Znám lidí co se sprchují 20 minut, půl hodiny nebo se velmi pravidelně koupají (takřka denně)… naprostá zbytečnost, plýtvání, velká spotřeba i ztráta času.

cochee

Já bych nic neodhadoval. Vezmi kýbl o známém vnitřním objemu a tři minuty do něho napouštěj sprchou vodu s otevřením ventilu tak, jak jsi zvyklý při sprchování. Pokud nebude stačit, vylij a pokračuj.

xiperio

Odhadem, ne naplno
Tak průměr.