dust8

Jaká je průměrná životnost tiskáren Canon?

Nejlepší odpověď
Dochy

Těžko říct. Před 15 lety mi připadali inkoustovky Canon výrazně lepší než HP. Canon S450 mi vydržela možná 10 let (ale o pár let dřív přišli problémy s barevnou hlavou a pak už byla využívaná jen černá). Pixma iP4200 – máme už asi přes 10 let a stále žije. Inkoust – neoriginální nebo doplňované zásobníky, často je i 2 měsíce bez práce než zas začnem tisknout a stále funguje. Teď akorát žádala rozebrání – myslel jsem že je v háji hlava, nechal jsem ji stát asi měsíc než mi přišla náhradní a udělal jsem si na to čas… PAk jsem zjistil, že hlava je OK, ale pod hlavu zapadl polštářek s čistícím ubrouskem na brýle… Bordel tam byl jak … po vyčištění ta hlava fungovala asi 2 týdny, pak klekla elektricky, vyměnil jsem za tu novou koupenou a tiskárna zas šlape…

Další odpovědi
dubraro

V jistém smyslu funguje tím déle, čím více se používá. Největším nepřítelem inkoustových tiskáren je zasychání inkoustu v hlavě. Pokud je tiskárna denně v provozu, vydrží překvapivě dlouho, 10 let není problém.

anonym

To nelze takto jednoduše říci, značka neznamená nic, nelze ji hodnotit jako celek a pak z toho dělat nějaké závěry pro konkrétní produkt. Canon toho vyrobil hodně, různé typy tiskáren, s naprosto odlišnými tiskovými technologiemi, různě vyspělé, různě kvalitní, některé nestály za nic jiné byly držáky. Vždy musíš porovnávat konkrétní modely a ne značky pokud má mít srovnání vůbec nějaký smysl. Ty jsi specifikoval jen výrobce a to prostě nestačí …

Funna

pár měsíců po záruce .-))
bohužel u nových výrobků je to fakt…dřív vše fungovalo déle, dneska je to spotřební zboží, které se musí prodávat…
Canon jsem měla v oblibě, měli jsme jich po rodině několik (cca 6 ks)…„výdrž byla“ od 6 do 10 let…ale ty poslední 2 už ale nevydržely více jak 3 roky…náhoda??…ono nasadit do něčeho nenápadně „kurvítko“ není zase takový problém – např. kondenzátor dáš ke zdroji tepla (blízko chladiče), takže časem vyteče, nebo použiješ plasty, co po čase zkřehnou a rozlomí se a pod..a vypadá to jako náhoda…takže za mě – do Canonu už nejdu…