Avatar uživatele
iceT

Jaká je příčina tohoto jevu?

Jezdí ke mě sestra a občas přespí. Protože nemám v hostinském pokoji televizi, bere si s sebou notebook a tady to začíná. Chce si pustit film, jedno jestli online nebo z ntb a když strčí ntb na nabíječku, tak se obraz přehrávaného mnohonásobně zvětší, proč se to děje? Děkuji.

Asi jsem se zle vyjádřila, nezvětší se okno přehrávače na celou obrazovku, dejme tomu, že tam má být vidět kytka a místo toho vidím bliznu, jako bych na to koukala dalekohledem, s velkým přiblížením.

Upravil/a: iceT

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Lotr2008 před 1613 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nějak jsem nepochopil. Obraz filmu je tak velký, jako je obrazovka televize, monitoru, počítače a nemůže být větší. Když si pustím nějaké youtube, na počítači nebo na notebooku, tak to mohu zvětšit volbou , že na to kliknu myší – Celá obrazovka a pod. Ale na to se snad neptáš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To jako kdyby ses koukala přes lupu a celý obraz filmu se na monitor nevejde? S tím jsem se ještě nesetkal. Zřejmě je prvotním impulzem malinká změna napětí. Zkus se podívat v ovládacích panel na nástroj LUPA, jak je nastavený. Když tak ještě zkus obnovení systému do data, když se to ještě nestávalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Moc nerozumím tomu „mnohonásobně“ – to jako třeba 20× nebo 50×?
V zásadě jsou režimy zobrazení videa tyto:

  1. v okně
  2. v maximalizovaném okně, tedy přes celou obrazovku, ale je stále vidět rám okna a hlavní panel
  3. full screen – přes celou obrazovku a rám okna či ovládací prvky včetně hlavního panelu nejsou vidět (obvykle se opoušté pomocí klávesy „Esc“)

Pokud např. po připojení NTB k síti dojde k přepnutí z režimu „okno“ na režim „full screen“, má to souvislost s řízením spotřeby NTB. Primárně bych juknul na „pokročilé nastavení napájení“, ale mnoho NTB na to má implementované tovární utility (od výrobce), takže těžko poradit, zejména pokud nevím co konkrétně „vadí/se nechce“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… je to zvětšení obrazu, opravdu zoom,asi bude mít v nastavení něco blbě (já to používám, při zvětšování videí, kde chci vidět detaily), divný je, že to fuguje jen při nápájení ze sítě …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

A když si nedáte ty lysohlávky, tak je obraz normální?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Po připojení NTB ke zdroji se zvýší jas.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@Kelt: obraz může být větší než je obrazovka, stačí zvětšit …

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

No prostě jak když bych vzala zoom a mockrát zvětšila, třeba z celé postavy, která by tam měla být, je vidět jen knoflík na košili, u nich doma to prej dělá taky.

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Tak ať si nastaví velikost videa v přehrávači.

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

to nepomůže…

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Jaký má přehrávač videí?

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

KMplayer, a dělá to i při online sledování.

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Bohužel s KM playerem nejsem obeznámen, znám ho jen z doslechu (používám VLC), ale šacoval bych to na nějaké nastavení ovladače podmíněné připojením k síti.. Jen střílím od boku, vážně nevím.

před 1613 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek