iceT

Jaká je příčina tohoto jevu?

Jezdí ke mě sestra a občas přespí. Protože nemám v hostinském pokoji televizi, bere si s sebou notebook a tady to začíná. Chce si pustit film, jedno jestli online nebo z ntb a když strčí ntb na nabíječku, tak se obraz přehrávaného mnohonásobně zvětší, proč se to děje? Děkuji.

Asi jsem se zle vyjádřila, nezvětší se okno přehrávače na celou obrazovku, dejme tomu, že tam má být vidět kytka a místo toho vidím bliznu, jako bych na to koukala dalekohledem, s velkým přiblížením.

Odpovědi
Kelt

Nějak jsem nepochopil. Obraz filmu je tak velký, jako je obrazovka televize, monitoru, počítače a nemůže být větší. Když si pustím nějaké youtube, na počítači nebo na notebooku, tak to mohu zvětšit volbou , že na to kliknu myší – Celá obrazovka a pod. Ale na to se snad neptáš?

Kepler

To jako kdyby ses koukala přes lupu a celý obraz filmu se na monitor nevejde? S tím jsem se ještě nesetkal. Zřejmě je prvotním impulzem malinká změna napětí. Zkus se podívat v ovládacích panel na nástroj LUPA, jak je nastavený. Když tak ještě zkus obnovení systému do data, když se to ještě nestávalo.

aliendrone

Moc nerozumím tomu „mnohonásobně“ – to jako třeba 20× nebo 50×?
V zásadě jsou režimy zobrazení videa tyto:

  1. v okně
  2. v maximalizovaném okně, tedy přes celou obrazovku, ale je stále vidět rám okna a hlavní panel
  3. full screen – přes celou obrazovku a rám okna či ovládací prvky včetně hlavního panelu nejsou vidět (obvykle se opoušté pomocí klávesy „Esc“)

Pokud např. po připojení NTB k síti dojde k přepnutí z režimu „okno“ na režim „full screen“, má to souvislost s řízením spotřeby NTB. Primárně bych juknul na „pokročilé nastavení napájení“, ale mnoho NTB na to má implementované tovární utility (od výrobce), takže těžko poradit, zejména pokud nevím co konkrétně „vadí/se nechce“.

Mc Merkurion

… je to zvětšení obrazu, opravdu zoom,asi bude mít v nastavení něco blbě (já to používám, při zvětšování videí, kde chci vidět detaily), divný je, že to fuguje jen při nápájení ze sítě …

agentpv

A když si nedáte ty lysohlávky, tak je obraz normální?

Pepa25

Po připojení NTB ke zdroji se zvýší jas.

Mc Merkurion

@Kelt: obraz může být větší než je obrazovka, stačí zvětšit …

iceT

No prostě jak když bych vzala zoom a mockrát zvětšila, třeba z celé postavy, která by tam měla být, je vidět jen knoflík na košili, u nich doma to prej dělá taky.

elkon

Tak ať si nastaví velikost videa v přehrávači.

iceT

to nepomůže…

aliendrone

Jaký má přehrávač videí?

iceT

KMplayer, a dělá to i při online sledování.

aliendrone

Bohužel s KM playerem nejsem obeznámen, znám ho jen z doslechu (používám VLC), ale šacoval bych to na nějaké nastavení ovladače podmíněné připojením k síti.. Jen střílím od boku, vážně nevím.