rybíz

Jaká je přesná definice „půjčka za oplátku“?

Nejlepší odpověď
quentos

to máte jako běžnější „oko za oko…“

Pochází z divného překladu Shakespearovy divadelní hry „Measure for Measure“, jejíž název by spíše přesně odpovídal tomu našemu „oko za oko, zub za zub“ a všude jinde se to taky tak překládá…

Další odpovědi
Miroslavst

Pamatuješ, jak jsem ti minule pomohl, když jsi potřeboval s tím autem? Tak teď bys mohl pomoci ty mně, pujč mi peníze. Dík.
Asi takto nějak.

HarpPlayer

Ale mělo by tam být NA oplátku, ne?

struzzo

Myslím, že je to všeříkající – pro někoho něco uděláte, a za oplátku on pak bude chtít půjčit peníze. Máte to tak i nebankovních poskytovatelů – https://www.fe­rovepujcky.cz/krat­kodobe-pujcky ti vám sice půjčí peníze, ale je třeba počítat s úrokem – jejich výdělkem.