otaznicek84

Jaká je podle vás přesná definice smrti?

Četl jsem již na mnoha stránkách, že „smrt je tedy stav organismu po ukončení života, úplná a trvalá ztráta vědomí“. Proto mě následně udivilo, že se pořád teoretizuje o tom, zdali po smrti něco je, či nikoliv. No, podle mě je celkem jisté, že nic – uvažujme logicky z biologického hlediska – vypadá to přesně jako „spánek.“ Co myslíte vy? Dala by se smrt 100%ně nazvat prostě „trvalou ztrátou vědomí“ nebo je „něco potom, co jako živí nevidíme“?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Přestože jsem to na vlastni kůži nezažil,tak jeho konec (amen).

Další odpovědi
anonym

Po smrti už nic není,jen jak se říká,duše vyjde z těla a je všemu konec.

anonym

Není smrt jako smrt,ale ta fyzická je opravdu konečná i pro vyloupnutou dušičku,která se s tělem vyvinula,tak také s tělem nakonec pojde.(tělo bylo uceleno dříve,tak je v celku logické,že duše jde za tělem…).
Doplňuji:
"v případě fyzické smrti"během života je to s tou zapeklitou duší trochu jinak,jiné pravidla.

led

Smrť je stav organizmu nezlučiteľný so životom.

zjentek

po „trvalý ztrátě vědomí“ přichází nevědomí a člověk o občanku, takže podle toho, jak to popisuješ, by přesná definice smrti byla retardace a smrt jenom jakýsi retardér ;q

nnn1

Bible odpovídá např. u Kazatele 9:5,10: „Živí si totiž uvědomují, že zemřou; ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic… Všechno, co máš vykonat, konej podle svých sil, neboť není díla ani myšlenky ani poznání ani moudrosti v říši mrtvých, kam odejdeš.“

Bible dává ovšem i naději. Jan 5:28,29 říká: „Nedivte se tomu, protože přichází hodina, kdy ti všichni v pamětních hrobkách uslyší [Ježíšův] hlas a vyjdou, ti, kdo činili dobré věci, ke vzkříšení života, ti, kdo prováděli podlé věci, ke vzkříšení soudu.“ Bible říká, že lidé potom budou žít na zemi v rajských podmínkách (Žalm 37:11; Zjevení 21:4, Izajáš 33:24; 35:1…).

marci1

Těžká, velmi těžká otázka. Smrt je naše jediná jistota. V dnešní době je definována jako nevratná ztráta funkce celého mozku včetně mozkového kmene. Netroufla bych si říci, že se ztratí jen naše fyzická schránka a není už nic, ale také bych si netroufla říci, že budeme existovat v nějaké jiné duchovní formě a dimenzi, kterou my živí nevidíme a také samozřejmě neznáme. A proč bychom nemohli očekávat, že nás čeká nějaká jiná podoba života, který žijeme nyní ? Něco úžasného, krásného, jiného. Ať už to bude cokoliv, můžeme se těšit, že to bude velkým překvapením a bude se nám to líbit. 🙂

da ny

Odpovědi můžete hledat zde:
Nový dokumentární televizní seriál (13.dílů) Viliama Poltikoviče Brána smrti
( – každý čtvrtek od 22. ledna, asi půlhodinka).
Stáhněte si a podívejte se postupně na všechny díly. V TV bude opět další díl na ČT2 ve čtvrtek 19. 3. ve 22h.
Život po životě? Názor sipak vytvořte sám…;)
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103966524­16-brana-smrti/2125622­62500001-konec-nebo-zacatek/
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103966524­16-brana-smrti/
a další…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-v-okamziku-smrti-klesne-vaha-zemreleho-cloveka
⇒ kam mizí 21g po smrti člověka (duše)?
„Definice smrti. Smrt nelze definovat bez definice života…“:
http://www.umi­rani.cz/res/da­ta/007/000787­.pdf?seek=1208206607

anonym

zjentek – nevíš co říkáš:„musíš se podruhé narodit,abys vešel do božího královsví“.
Sice nevím přesně kapitolu a verš,ale chápu to jako přechod z2D do3D z ktého už není cesta zpět a je to oproti drogám mnohem zdravější,protože mozek zůstává nepoškozen a tím můžeš plnohodnotně rozvíjet svůj intelekt do té doby,než duševně dospěješ do určité míry,pokud tomu tak není nemůže s tebe vylézt nic lidského(mikro­kosmického),ov­šem pokuď si dospělý a jestli si ješte dítě,tak budeš s největší pravděpodobností závislý na rodičích a to zejména po duševní stránce.

anonym

p.s.myslím.že mnozí se ve 3D už narodili,jelikož je to záležitost genetiky,ale ti nemají plnohodnotné prožitky jako ti co přešli ze 2D a ti co se narodili 2D můžou fungovat světsky nejépe a myslet si mohou co chcou,protože:

„Snáze jest velbloudu skrze jehelní ucho projíti
nežli bohatému vjíti do království božího“.

…ale na některé věci si musí každý přijít sám a ne jenom furt volat o pomoc až do X.

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=05K-s4Gdrjw

anonym

Rozdíl mezi intelektem a moudrostí je takový asi jako rozdíl mezi historií a dogmatem – mají jen společnou „příjezdovou cestu“.