Nendak

Jaká je podle Vás nejzajímavější práce?

Nejlepší odpověď
gecco

Ta, která tě baví, která ti přináší nejen zisk, ale i radost, uspokojení.
😉

Další odpovědi
anonym

Já jsem chtěla být popelář, to mi byly čtyři roky, a pak, asi rok na to jsem to změnila, když se mě ptali, čím chci být, řekla jsem, že se vdám…:-)…ach ta dětská naivita 🙂 a když se mě zeptali, co budu vařit, řekla jsem, že za mě bude vařit Vitana. V dnešní době se jeden druhého neptáme už „co děláš za práci“, ale myslím, že spíš „děláš?“, ale i tak, mě baví tvořivá práce, taková, ke které si sednu, udělám to, vstanu a je to hotový a když je to ještě dobře finančně ohodnocený, tak to je super, co víc si přát 🙂

arygnoc

v zime zmrzlinár, v lete inštruktor lyžovania.

práca/pracovať ma už baví čím ďalej tým menej, uvažujem o dôchodku.

;-Q

lexx

bejt astronautem u NASA ale…konkurence je tvrdá a letů do Vesmíru není zas moc, no můžeš pilotovat i eroplán

led

Čo je to najzaujímavejšia práca?
Je to práca, kde získavam nové informácie, je to práca, kde získavam zaujímavý finančný zisk, alebo je to práca, ktorú robím, pretože ju chcem robiť a nie preto, že musím? Je to práca, ktorá ma baví a chcem ju robiť, aj keď nie je medzi ľuďmi veľmi hodnotená (finančne, hmotne, postavením v spoločnosti). Je to práca, ktorá priťahuje svojou tajuplnosťou, svojou nepriemernosťou, svojim spoločenským hodnotením?
Zaujímavosť práce závisí od uhlu pohľadu, od životných skúseností, od teoretických aj praktických znalostí, od fyzických schopností. Jednoducho na otázku
„Jaká je podle Vás nejzajímavější práce?“ odpoviem "tá podľa mňa najzaujímavejšia, tá ktorá ma priťahuje svojim zameraním, tá, v ktorej vidím zmysel, dobrodružstvo i pohodu, námahu i ľahkosť, ak spomeniem len zopár spojení vplývajúcich na zaujímavosť.
Zoznam najzaujímavejších prác môže začínať napríklad u
zametača ulíc, ktorý prútenou metlou zametá a pozoruje život ľudí i drobného vtáctva, môže pokračovať cez
trafikanta, čo hneď ráno vás zásobuje najnovšími informáciami (niekoľko hodín starými, ale i čerstvými od jednej pani…), cez
úradníka, čo cíti sa ako Boh, čo mávnútim pera (dnes už moderne stlačením tlačítka počítača) stavia i búra, rozhoduje o bytí i nebytí mnohých, ale i jednotlivcov,
robotníka pri stroji, či policajta na križovatke, zdravotníka zachraňujúceho život, herca, …
mohla by som tu opísať celý zoznam prác, ktorý poznáte i prác, ktoré sú verejnosti menej známe, jednoducho,
Každá práca je zaujímavá, pokiaľ sa na ňu ako na zaujímavú prácu pozeráme.

jaymes

Voják

Minas

Nedávno jsem založil eshop a zbohatl, invetuju do mladých projektů a je sranda poznávat nové projekty :)

Muffino

To má každý jinak, dle toho co komu přijde zajímavé. Někomu kosmonaut, ale jiný nemá rád výšky, tak by to byla spíš noční můra. Dalšímu voják, ale jiný nemá rád zbraně. No a popeláře bych ani neřešil 🙂

Human

Pilot :) a PC programátor :D

Luxx

řidič zájezdového autobusu
a jinak jak napsali Gecco a Led

led

arygnoc „v zime zmrzlinár, v lete inštruktor lyžovania“
ale to sa predsa dá uskutočniť. A zmrzlina v zime je ideálna, nezabudnem na pouličným predavačom ponúknuté ´moroženoje´v Rusku pri –30°C, pomohlo to vyrovnať vnútornú telesnú i vonkajšiu teplotu
Na Zemi nájdete oblasti, kde sa v mori kúpu a o pár metrov vyššie lyžujú na prírodnom snehu

Agneta

gecco >>> ty šibale, to sice souhlasí, ale co kdybys něco konkrétního napsal…abychom si taky mohli něco zajímavého přečíst:DDD

gecco

No jo – ale každému vyhovuje něco jiného…
Třeba známej je popelář – a spokojenej jako želva.

😉

Agneta

Ach jo, to je pravda, ale nějaký soupísek zajímavých prací by nebyl na škodu…:DDD

gecco

Tak třeba

  • meteorolog na Milešovce (nebo na Lomničáku)
  • strážce parku na Šumavě
  • biolog v Antarktidě

😉

Agneta

No tomu říkám odpověď! To se počítá! My totiž pak máme problémy se svědomím – ti tu „typicky mosojovskou“ odpověď opalcovat…(mosoj se na mně teď zlobit nebude, neboť on to ví, už jsem mu to párkrát kritizovala).
Mně takovéto odpovědi prosím nepalcovat, vyskytují se u mně taky… někdy i trolluji – ale to si pak ten tazatel zaslouží:DDD

gecco

😉