Deniska20

Jaká je ideální váha březí samičky morčete před porodem?

Mám březí samičku morčete je asi v 7. týdnu a váží asi 530g.Problém je, že když jsme si ji přinesli ze zverimexu, tak to měla 375g, ale to jsme ještě nevěděli, že je březí to jsme zjistili až po nějakém čase, takže moje otázka je jestli to i s touto váhou 530g může zvládnout vím, že ještě něco do porodu přibere, ale mám strach, aby porod zvládla nechci o ni přijít.

Nejlepší odpověď
brillant

Samice by ťedy neměla být příliš malá, ale ani příliš obézní. Například ideální váha je kolem 800 g. U starích samiček však váha stoupá. Pokud má ale již 1200 g a jedná se o normální morče (ne cuy), pak už je toto morčátko příliš tlusté na miminka, protože už samo o sobě jako březí vypadá.

http://www.ujou­skov.cz/porize­ni-morcete/brezost-morcat/

Další odpovědi
Alesh

Denisko, neboj se, ona to zvládne!!! 😉

BANAN93

nevyšetřuj jí pořád :D je to hlodavec a ty maj jeden z nejlepších reprodukčních systémů, zvládne to v pohodě