sandy45

Jaká Bude asi spotřeba plynu?

Koupil jsem domek Okál,kde bylo vytápění na uhlí.Chtěl bych jej předělat na plyn.Jaká bude asi roční spotřeba plynu,když bude obydlen i vršek?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pane Lorenc, uvezu to?
Ve tvém dotazu chybí spousta informací – v jakém klimatu domek je (Palava nebo hřeben Šumavy??), jaká teplota je pro tebe/vás komfortní, budeš plynem i ohřívat vodu (a kolik), jaký budeš mít kotel…
Jen – pokud jde o Okal v původním stavu, bez zateplení, hóóódně se ´prohneš´, v ´95 jsem jeden takový zateplil (nová okna, 10 cm EPS zvenčí a 12 mm SDK zevnitř) – spotřeba paliva pak šla na cca polovinu (cca 35.000,– / rok topení + ohřev vody).

Další odpovědi
anonym

Také všechno záleží na tom, ajk budete topit (doma na kolik stupňů).Se soudemem máme asi tak stejné baráky (stejný počet radiátorů) a topíme uhlím.On protopí 90 q já jen 50q.On zatopí v polovině října a už nenechává na noc vyhasnout.Já zatápím každý den, když jsem chodil do práce, tak jsem zatápěl až v 15 hodin (mě nevadilo, že jsem přišel do nevytopeného domu) on chtěl mít doma stále teplo atd.Já se snažím ušetřit kde to jde, on topí stále.
Takže všechno je také o pohodlí a penězích.
Doplňuji:
oprava..sousedem

Emefej

Jaký je objem vytápěného prostoru, jaký je stav izolace, jaké jsou běžné klimatické podmínky, jaký bude použit kotel atd.? Bez těchto základních údajů budou všechny odpovědi jenom věštěním.