Avatar uživatele
sandy45

Jaká Bude asi spotřeba plynu?

Koupil jsem domek Okál,kde bylo vytápění na uhlí.Chtěl bych jej předělat na plyn.Jaká bude asi roční spotřeba plynu,když bude obydlen i vršek?Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pane Lorenc, uvezu to?
Ve tvém dotazu chybí spousta informací – v jakém klimatu domek je (Palava nebo hřeben Šumavy??), jaká teplota je pro tebe/vás komfortní, budeš plynem i ohřívat vodu (a kolik), jaký budeš mít kotel…
Jen – pokud jde o Okal v původním stavu, bez zateplení, hóóódně se ´prohneš´, v ´95 jsem jeden takový zateplil (nová okna, 10 cm EPS zvenčí a 12 mm SDK zevnitř) – spotřeba paliva pak šla na cca polovinu (cca 35.000,– / rok topení + ohřev vody).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Také všechno záleží na tom, ajk budete topit (doma na kolik stupňů).Se soudemem máme asi tak stejné baráky (stejný počet radiátorů) a topíme uhlím.On protopí 90 q já jen 50q.On zatopí v polovině října a už nenechává na noc vyhasnout.Já zatápím každý den, když jsem chodil do práce, tak jsem zatápěl až v 15 hodin (mě nevadilo, že jsem přišel do nevytopeného domu) on chtěl mít doma stále teplo atd.Já se snažím ušetřit kde to jde, on topí stále.
Takže všechno je také o pohodlí a penězích.
Doplňuji:
oprava..sousedem

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Jaký je objem vytápěného prostoru, jaký je stav izolace, jaké jsou běžné klimatické podmínky, jaký bude použit kotel atd.? Bez těchto základních údajů budou všechny odpovědi jenom věštěním.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek