JamesCZ

Jaká bolest je horší? Fyzická, nebo psychická?

Díky všem. :)
Zajímá mě Vaše názory. Samozřejmě, když člověk hoří, tak v tu chvíli nejde srovnat žádná bolest co se týče psychiky. Myslím co se týče dlouhodobosti. Určitě není náhoda, že se lidi zabíjejí kvůli psychickým problémům.

Nejlepší odpověď
zjentek

Horší??? (;(;(; …V některých případech MŮŽE BÝT kopačka do kulí MNOHEM HORŠÍ, než třeba nějaký splín ze zaměstnání.

Tady bude zřejmě zásadní, JAK dlouho ta která bolest trvá. Ta, která trvá déle, je v zásadě HORŠÍ!

Další odpovědi
Drap

Je to nesrovnatelné. Co by byla podle tebe stejná bolest psychická i fyzická? K čemu by muselo dojít?

Kepler

Jsou to dvě různé kategorie, které nelze měřit ani porovnávat. Psychickou bolest by bylo možná správnější nazývat psychickým traumatem. I kvůli nesnesitelné fyzické bolesti se lidé zabíjejí, jsou prováděny euthanasie nebo to organismus nezvládne a vypne se – upadne do nebezpečného šoku.

Ametyst

Psychická bolest může trvat nekonečně dlouho. Některé takové nemají řešení, jako smrt dítěte.