rudolf.th

Jaká barva je vhodná na pozinkovaný plech?

Mám plochou střechu pokrytou pozinkovaným plechem. Plech je starý přibližně 20 let. Místy jsou na ní i mírně rezavé skvrny velikosti dlaně. Jakým nátěrem bych to měl natřít? Střecha zatím nebylo natírané, byl by to první nátěr. Stačí střechu před nátěrem omýt vodou a nechat osušit, nebo třeba povrch i nějak mechanicky připravit před nátěrem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Důkladné umytí a odstranění hrubých nečistot je základním předpokladem pro nátěr.

Navrhuji třeba Eternal na kovy, lze přímo na pozink a je samozákladový.

Další odpovědi
soliterCZ

Nejlepší s čím jsem se na pozink setkal je "229 Silnovrstvý nátěr MP Brillux od Brillcoloru. U starého pozinku stačí odmastit, u nového je vhodné před nátěrem použít reaktiv.

Zdroj: http://www.bri­llcolor.cz/pro­dukt_barvy_vni­trni.html

anonym

Jen doplním – pokud je střecha ´pochozí´, doporučuju spíše dvousložkový PU – http://www.nej­levnejsi-barvy-laky.cz/colorlak-axapur-u-1011-0000-bezbarvy-1-kg-akryluretanovy-polomatny-dvouslozkovy-rychleschnouci-lak , je sice o něco dražší (no, nepříliš – tento lak má i vyšší vydatnost na kg), ale mechanicky výrazně odolnější…

honza19hk

omýt ,odmastit a zbavit rzi,pak natřít základem na pozinkované materiály a pak vrchní barvu.Doporučuji jako vrchní nějaký epoxiďák.

talka

Hamerite – přímo na zrezivělé části pozik. plechu.