theNatkus

Jak zpracovat prezentaci na téma „Jak produkovat zelenější energii v elektrárnách“

Mám do fyziky zpracovat projekt v powerpointu na téma „Jak produkovat zelenější energii v elektárnách“ Ale nejsem si jista zda to dělám správně, napsala jsem tam o vodních elektrárnách, o větrných a o solárních panelech a na konec jsem dodala že úhelné elektrárny jsou špatně a solární panely by se měli stavět více na budovách namísto polí, vůbec nevím jestli jsem otázku správně pochopila a píšu k tématu

Nejlepší odpověď
Disraeli

Pokud si nejsi jistá, jestli jsi zcela pochopila otázku/zadání, tak začni tím, že se ji pokusíš pochopit. A není nic snazšího, než si vyhledat to, na co se otázka zaměřuje. Tj, co je zelená energie:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=zelen%C3%A1+e­nergie
https://www.e­pet.cz/co-je-zelena-energie-a-jaky-je-rozdil-/#co-je-zelena-energie

Nemusíš psát, že uhelné elektrárny jsou „špatné“, stačí objektivní názor nebo takový, co prostě popíše skutečnost (fakta). Můžeš udat výhody a nevýhody té které elektrárny, Pokud jde o téma, tak se zaměř hlavně na druhy elektráren (podle procesu výroby energie – které jsou považované za ekologičtější… ale samozřejmě je můžeš celkově zhodnotit z hlediska efektivity, nákladnosti, proveditelnosti, dostupnosti,.. ale to jen tak okrajově).
Téma práce je ovšem jasné – nejspíš jde o propagaci ekologické, zelené elektřiny vyráběné čistě v konkrétních (tzv. ekologických) elektrárnách – pracující s přírodními, obnovitelnými zdroji a procesem, který neznečišťuje přírodu… Ale jinak jsou po všech stránkách nejlepší jaderné elektrárny.
Taky nezapomeň, že i ty domácí zdroje energie jsou vlastně taky označovány jako elektrárny (fotovoltaika a podobně) a pokud jde o tu ekologii, můžeš se taky zaměřit třeba na kombinované zdroje/výroby energie.

Další odpovědi
Ametyst

Koukám, že to s fyzikou nemá mnoho společného. To se hodí do sociálních věd. Bezemisní výrobu elektřiny splňují jaderné elektrárny. Francie má malou jadernou elektrárnu u každého velkého města.

paul1

Jaderné elektrárny jsou fajn, ale je u nich zase problém co s vyhořelým palivem. Je možné ukládání do podzemních skládek, ale je problém s tím, že je nikdo na svém území nechce.

Beno

Jaderné elektrárny nevyrábí zelenou elektřinu. Jsou snad bez emisní CO² při svém provozu. Emise CO² také vznikají při výstavbě, tvrdnutí betonu, výrobě reaktoru atd., dopravě, výstavbě jaderného úložiště.
Zelená elektřina je jen z obnovitelných zdrojů.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Zelen%C3%A1_e­lekt%C5%99ina

Pepa25

Fyzika je exaktní věda, bylo by vhodné použít fakta: nejprve si definovat nějaký ukazatel, co je to „zelenější energie“, např. výši emisí skleníkových plynů zdrojů energie během životního cyklu a pak zdroje porovnat.
Inspirací může být tabulka v odkazu:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Emise_sklen%C3%­ADkov%C3%BDch_­plyn%C5%AF_zdroj%C5%AF_e­nergie_b%C4%9Bhem­_%C5%BEivotn%C3%AD­ho_cyklu

dubraro

Za současného stavu poznání jsou „nejzelenější“ elektrárny jaderné. Dodávají elektřinu podle potřeby, bez ohledu na počasí, za provozu neprodukují žádné emise, jejich životnost je 50 a více let a paliva je dostatek na stovky a tisíce let provozu.

Beno

V příštích letech budou fotovoltaické panely ještě lepší.
https://www.ob­novitelne.cz/cla­nek/1424/levny-zdroj-pro-vyrobu-energie-vedci-hledaji-jak-dostat-perovskit-z-laboratori-do-vyroby/

Beno

Zelenější energie se může vyrobit obnovitelnými zdroji s vyšší účinnosti.
https://www.e15­.cz/magazin/svy­cari-vyrobili-prvni-bily-solarni-panel-na-svete-umi-i-dalsi-barvy-1135574

Beno

Zelená elektřina se vyrábí v bioplynových stanicích, větrných, vodních, solárních elektrárnách.

Disraeli

Beno, nikdo netvrdí, že jaderné elektrárny jsou zelenou energií (jen, že jsou všeobecně lepší/nejelepší po většině nebo všech stránkách). A neodpovídáš na otázku, jen na odpovědi některých odpovídajících. ;) :P

_Bůh_

Jinak se mi líbí jak se dnes hromadně porušuje tradiční pravidlo „tady neděláme domácí úkoly“

Disraeli

Nechce odpověď na nějakou otázku ve smyslu třeba řešení rovnice atd., tvl, chce poradit ohledně prezentace. Abychom za ni dělali domácí úkol, museli bychom za ni udělat prezentaci. Nasměrovat ji a říct jí svůj názor absolutně nic neporušuje a neudělá to za ni její úkol.
Navíc seš asi ten největší porušovatel kodexu, tak nevím, co zrovna ty tu řešíš ohledně kodexu…

Disraeli

Nasměrovat ji a říct jí svůj názor *a poradit…
Dát radu nebo člověka nasměrovat, není porušení kodexu ohledně vypracování dom. úkolů. :P

_Bůh_

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Zato tohle už částečně je porušení… nemluvě o zavádějícíh informacích, navádění/vnucování JAKÉHOSI názoru (asi spíš trollingu).