suaeda

Jak zničit vegetaci u hrobky?

Při okrajích hrobky roste tráva a další vegetace. Dříve jsem požíval na jaře přípravek „Caseron“, kterým jsem trochu posypal místa a dva roky okraje okolo hrobky byly čisté. Nyní je uvedený přípravek zakázán. Máte někdo nějaké zkušenosti s jiným přípravkem jak se zbavit vegetace? Přípravky Rondup, Travex atd. znám ale pomůžou bohužel jen na na pár dní.
Doplňuji:
Jak píše <ocko> tak opravdu mají silničáři a městské služby nějaké přípravky, které se asi nedají normálně sehnat. Jinak díky všem za názory.

Nejlepší odpověď
annas

Mám stejné problémy. Používala jsem Travex. Ale máte pravdu, že plevel po určité době začne růst (neřekla bych po dnech), ale po měsícících. Roundup se mně rovněž neosvědčil. Loni jsem koupila prášek (zapomněla jsem název), který byl v nádobce jako cukřenka, takže jsem plevel vždy „pocukrovala“ a zničila, ale rovněž jem musela sypání opakovat.

Na stránce zahrádkáře jsem našla doporučení herbicidů. Zatím nevím, který mám vyzkoušet.

Herbicidy určené pro malospotřebitele:
Afalon 45 SC (jednoleté dvouděložné), Basta 15 (jednoleté, dvojděložné a trávovité), Bofix (odolné dvouděložné ), Lontrel 300 (odolné dvouděložné), Mogeton 25 WP (mechy, řasy), Sencor 70 WP (dvojuděložné), Starane 250 EC (odolné dvouděložné), Targa Super 5 EC (pýr a jednoleté trávovité).

Přípravky na bázi glyphosatu – Glyfogan Hobby, Roundup Hobby, Kaput,Touchdown Quattro – ničí všechny plevele, ale zejména vytrvalé a hlubokokořenící (pýr, pcháč, svlačec).

Další odpovědi
Conchus

Mám prakticky vyzkoušený Kaput na hrobě svých předků, ale i na terase se zámkovou dlažbou. Počkat, až se plevel dostane do vegetace a pak aplikovat. Roztok v těchto případech používám 2× koncetrovanější, než je uvedeno v návodu. V průběhu vegetace opakovat 2× – 3×.

anonym

Před důchodem jsem pracovala na správě silnic. Při inventuře ve skladě chemikálií jsem se se skladníkem bavila o jejich použití. Existují prostředky na plošnou likvidaci plevelů. Bohužel, nezapamatovala jsem si názvy. Doporučila bych Vám zkusit se otázat přímo u silničářů. Vím, že těchto přípravků bylo několik druhů a že byly příšerně drahé.

Drap

Neexistuje prostředek působící na všechny plevele jednorázově. U všech je nutné aplikaci v určitých intervalech opakovat.

hanulka11

zkus přípravek Dominátor

venkovan

Existují ochranné herbicidy pouze ve belkém balení. na některé musí být povolení – zkoušky. Takže do maloobchodní sítě se nedostanou.
Bohatě stačí Roundup, ale musíme si uvědomit, že ten působí pouze na zelené rostliny. přo kontaktu se zemí se rozkládá – neničí semena. Jinými slovy – není to totální herbicid který zničí i půdu.
Proto se zdá, že nezabírá, ale v podstatě už roste jiný plevel ze semen.
Travex – to se divím, že nezabral – je to taky takové svinstvo, co ničí půdu na několik let.

honza19hk

rundap pokud se dostane hloub tak je dost účinný.
A jinak Caseron se ještě dá sehnat.ale mizerně.