já12345

Jak zní správný kód v html5 pro přehrávání hudby?

Píšu stránky v html a potřebuji na ně dát audio nahrávku.na všech stránkách píšou např.tohle <audio src=„vincent.mp3“ controls=„true“ loop=„true“ autoplay=„tru­e“></audio> ,ale já to vkládám do editoru,přepíšu jméno nahrávky a bud se nic nezobrazí,nebo taková na černá čára s tlačítkem play,ale když na něj kliknu,tak se jakoby „sekne“ a když hudbu chci přetočit,tak to tlačítko na přetáčení úplně zmizí.Nevíte co s tím?nahrávku mám ve složce s html dokumentem.
v mé stránce to vypadá takto:
<body>
<audio autoplay=„autoplay“ loop=„loop“>
<source src=„30.-Avicii---Levels“ type=„audio/mpeg“ />
Váš prohlížeč je zastaralý a neumí hudbu přehrát.
</audio>
<body>

a ano,název písničky je správný
děkuji

Odpovědi
Tazman

Podle mě je kód správně. V čem vidím zásadní problém je název písničky. Vždyť ten soubor nemá ani koncovku. Opravdu je to soubor nebo nějaký typ streamu?

Zkontroluj si výsledný HTML soubor v textovém editoru, jestli ti to ten „editor“ ve kterém pracuješ nějak „nezkazil“.

A ještě bych doporučil (ale to by nemělo být podstatné) zadávat cestu k souboru v plné URL (ale tím to nebude).

Jo a ne všechny prohlížeče podporují všechny typy. Zkusil jsi v jiném prohlížeči?