Jak změřit vlhkost betonu bez vlhkoměru?

Jak nejrychleji změřím vlhkost betonu bez speciální firmy a drahých vlhkoměrů?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Vlhkost podlahy se měří přístroji – vlhkoměry. Není-li takový přístroj k dispozici, lze změřit vlhkost betonu/pomocné podlahy jednoduchou metodou:
Vezměte 1 metr čtvereční polyetylénové fólie a připevněte jí k povrchu pomocné podlahy. Tak jí nechte 24 až 48 hodin. Pokud se na vnitřní straně fólie objeví kapičky vlhkosti nebo se objeví tmavé skvrny na povrchu betonu, je pomocná podlaha ještě syrová a zatím není ještě připravena na další operace.