evička63

Jak změnit adresu firmy, která se bude rušit?

Společnost s r.o. má sídlo firmy na adrese, kde již firma 5 let není.Firma je neaktivní, bude se rušit. Majitel objektu, kde má firma sídlo, žádá o okamžité zrušení sídla firmy na původní adrese. Jak se má nyní postupovat, když firma se bude rušit, žádné další sídlo mít nebude.

Původní neotázka
Jak změnit adresu firmy, která se bude rušit.

Odpovědi
ivzez

Dohodnout se s firmou, není-li dohoda možná,
mohl by se zkusit obrátit na živnostenský odbor.

Proč majitel situaci neřešil před 5 lety?

autacek

Pomineme-li důvody, že existence sídla na dané adrese je věc více méně administrativní, tak pokud je opravdu taková existence sídla pro vlastníka nemovitosti překážkou (k ničemu jej nezavazuje), může se obrátit na živnostenský úřad, který ve věci provede šetření, firmu obešle a následně vymaže. Je pravděpodobné, že v případě firem zapsaných v obchodním rejstříku bude nutné obrátit se též na rejstříkový soud.