zjentek

Jak zjistím stáří nově zakoupeného bojleru?

Žbluňká v něm voda a jestli v něm žbluňká 5 let, tak ohřívač je v podstatě po životnosti 🤷‍♂️

No a zakopaný pes je právě v tom „štítku“. Co jsem vyčetl, tak tento údaj by mohl uvádět tzv. artikl nr. Jenže na mém bojleru je na štítku pouze „serial nr.“ a „code“. Ať hledám, jak hledám, artikl number nevidím 🤷‍♂️

A pokud je rok/měsíc výroby uvedeno ve zmiňovaných, které vidím, tak jak z nich tento údaj vyčíst? Je na tohle univerzální „manuál“? Nebo jedině volat/psát výrobci?

Odpovědi
Viktorie II.

A) máš tam výrobní štítek!

  1. pokud žbluňká, odvzdušni ho.

Dochy

Obvykle na výrobním štítku. Nicméně slušný bojler vydrží řádově 20 let

zjentek

Dochy 😂😂😂, z které doby sem píšeš? (;

Dochy

Z té, kdy jsme cca před 3 lety měnili bojler z roku tuším 1985 😉 Sice měl nějaké potíže, ale ne takové, aby nás to donutilo s tím něco dělat dřív… Tak jsem ve své odpovědi nechal i pár let rezervu…