Lukáš Rusek

Jak zjistím, na kolik mám nastavenou hlasitost sluchátek v decibelech?

Myslím prostě hlasitost. Většinou je udávaná v procentech. Ale mě zajímá kolik to má decibelů. Nejen zvýšení v decibelech ale i hlasitost chci vědět.

Odpovědi
Kepler

Hlasitost se neudává v procentech (čeho?), ale v decibelech. Je to subjektivní veličina, závislá na velikosti akustického tlaku. Normovaně se hlasitost měří ze vzdálenosti 1 m, což je ovšem v případě sluchátek nesmysl. Musel bys měřit akustický tlak přímo v uších. Nehledě na to, že pouhé přitlačení sluchátek k hlavě o pár mm vyvolá podstatné navýšení hlasitosti i basů.

Kazatel

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Decibel

A pokud se ti to nebude chtít číst, tak ve zkratce, je to zcela individuální, podle toho, třeba jak máš zacpané uši.

Kelt

V každých tabulkách najdeš hodnoty hluku pro tichou ulici, hovor, hudbu a burácející letadlo a existuje přístroj, který to měří. Tak si to nech změřit přímo přístrojem a budeš to vědět přesně. Možná to jde i vypočítat z elektrických údajů, nevím.