Kia K

Jak získat úředně ověřenou kopii diplomu?

Ahoj,
letos se hlásím na SŠ a k přihlášce můžu připojit úředně ověřenou kopii diplomu ze soutěží, mám jich docela dost a nechci, aby mě ty kopie zruinovaly. Nevíme jestli musím zajít přímo na úřad, kde mi to ověří, nebo stáčí, když mi to orazítkují a podepíší ve škole. Kdybych musela na úřad, kolik se za to platí? Musel by to být úřad ve městě, kde žiji, nebo by stačilo razítko a podpis starosty z obce, kde jsem žila dříve a stále obec navštěvuji.
Tato otázka je směřována spíše na žáky středních škol a jejich rodiče, kteří jsou mi schopni pomoci více, protože to v nedávné době možná také zjišťoval a mají s tím více zkušeností(se změnami atd.)

Odpovědi
marci1

Úředně ověřenou kopii lze získat u notáře, na matrice Úřadu, nebo na České poště – CzechPoint. Třeba na poště stojí jedna str. 30,– Kč. Rozhodně toto nelze získat ve škole. 🙂
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/egovernmen­t/overovani-listin-a-podpisu/vidimace

Drap

Kopii ltze nechat ověřit na každé matrice

trpaslicek

Nemusis to kopirovat doma jak pise kapitan. Klidne si to nech ofotit primo na czech pointu, resp.poste, kopie stoji snad do 2 Kc cernobila (coz podle me staci) a hned ta osoba co to kopiruje a overuje da razitko ze je to overene. Kdyby sis to ofotila sama doma tak u kazdeho jednotliveho papiru musi ta osoba na czech pointu resp.poste zkontrolovat slovo po slove jestli kopie odpovida originalu. Tim ze si to nechas ofotit primo na miste si usetris stani na prepazce, nervy a cas.. a cas jsou penize 🙂