Jak ziskat trvalej pobyt na zahradni domek?

dobry den,mam stavebni pozemek nanem chci postavit zdeny zahradni domek ne vice jak 150m prizemni tak zvany bungalov.Co mam udelat aby se tento zahradi domek mohl byt uzivan k trvalemu pobytu a mel cislo popisne?Mam projekt na garaz ktery odpovida zahradnimu domku ve kterem bych chtela trvale bydlet,vyresit si tak tizivou bytovou situaci.Da se planek na garaz upravit tak aby byl pouzit ,zmena v projektove dokumentaci?Co vse musim udelat abych se nedostala do problemu?Staci ohlaska na stavebnim urade?Na pozemku jsou stare zaklady jsou tam i zachovale sklepy,na techto zakladech bych chtela postavit zahradni domek a zachovat sklepy.Jak postupovat krok za krokem.Na pozemku je elektrika,septyk.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Osobně se domnívám, že zahradní domek o rozloze 150 m2, Vám nikdo nespolkne 🙂

Nejlépe bude, když se obrátíte na nějakého stavitele či architekta. Samozřejmě se můžete také zeptat přímo na stavební úřadě, ale to asi nechcete.

Další odpovědi
Jakub

Z vlastní zkušenosti mohu odpovědět na tuto otázku asi takhle. Aby jakýkoliv objekt dostal číslo popisné, na které by se mohla fyzická osoba přihlásit k trvalému pobytu, musí tento objekt mít charakter rodinného domku a jako takový musí být zkolaudován. To znamená požádat SÚ o povolení stavby nebo stavebních úprav.(nestačí ohlášení, pokud objekt není zapsán v registru nemovitostí a nemá číslo popisné) Potom následuje markýrium a celý kolotoč vycházející ze zákona. Tzn. předložení projektové dokumentace včetně dokumentace, která vychází ze zákona jako, že jste majitelkou nemovitosti,za­měření objektu geodetem a pod.(oni vám to nalajnují) Komise provede šetření a vydá stavební povolení. Po dokončení stavebních úprav zažádáte o vydání kolaudačního rozhodnutí k užívání stavby a pokud vše bude OK tak se můžete nastěhovat a přihlásit k trvalému pobytu. Do té doby vás tam nikdo nepřihlásí. To, co jsem zde vyjmenovat je nepatrná část toho, co vás čeká.