miras 13

Jak zazipovat fotky, aby šly odeslat emailem?

mám windows 7,když jsem se pokoušel zazipovat fotky(300MB),na složce se sice objevil symbol zipu,ale složka měla stále 300MB a tudíž nešla odeslat.díky

Nejlepší odpověď
Terryle

Obávám se, že takhle velký objem ani zip nebo rar nedokáže zkomprimovat na o moc únosnější velikost. Posílat takovéhle balíky mailem je šílenost – mně se přílohy o velikosti v řádech desítek MB snad nikdy nepovedlo poslat. A může to blbnout i příjemci. Nebylo by lepší je nahrát na nějakou sdílecí službu (leteckaposta.cz, uloz.to a podobně) a poslat mailem jen odkaz ke stažení?

Další odpovědi
mosoj

1. Formát jpg ( fotky ) je již komprimovaný.
Takže žádná dodatečná komrese ( zipování) již fotku datově nezmenší !!

Email je limitován datovým objemem, liší se to mírně poskytovatel od poskytovatele. U Seznamu je to max 14 MB. Víc nepošlete. Největší objem je asi cca 18 MB, ale momentálně nevím u jakého poskytovatele. To ale věc něřeší.

Pokud chcete posílat větší počet fotek je je třeba datově zmenšit. Nejlépe rozměrově a i datově ( zvolit větší jpg kompresi). Zhoršuje se ale kvalita fotek. Pro monitor je dostatečná, ale pro tisk již ne.
Nebo využít některého z uložiště na inetu.

Na galeriích jsou fotky také většinou zmenšené. Záleží za jakým účelem je posíláte. Pokud trváte na plném rozlišení je to třeba dát přes některé to uložiště.

Úplně běžně zde používám galerii Picasa kde navolím, že si je může otevřít jenom ten co má odkaz. A odkaz dávám sem. Nebo dám veřejné ( může kde kdo )či soukromé ( můžu jenom já ). Prohlížet samozřejmě.

Pokud posílám fotku a potřebuji ji aby ji adresát dostal v plném rozlišení, používám
„Leteckou poštu“. Fotku otevře jenom ten co zná klíč. Ten posílám emailem,.

Martina S.

Přesně tak. Nahrát na Ulož to a nebo úschovna.cz. Když jich je méně tak je nahrávám na Rajče.net. Fotky jsem e-mailem posílala maximálně 20 mega a i s tím byl problem.
Doplňuji:
Někde se dá myslím dát heslo, aby si to mohl prohlédnout jen ten kdo zná heslo, ale nikdy jsem to nezkoušela.

Michal Kole

Mě s tou úschovnou napadl jeden drobný problém. Co když je to něco důvěrného a odesilatel nechce, aby to na té úschovně,ulož.to,… někdo našel

kablik

já bych radil, nic nezipuj a pokud nechceš odesílat přes dejme tomu Uložto, kde to je veřejný, odesílej běžně emajlem kam ti vleze 5–6 fotek budeš si stím hrát třeba dva dni ale soudě podle blbýho dotazu máš jistě času dost…

alexandra

Já dávám takto fotky na rajče,a pošlu jenom odkaz.Jinak se tam dá dát heslo,a to heslo poslat jenom tomu člověku a on si to s tama stáhne a pak to můžete vymazat.Je to jednoduché.