sgr

problém s tiskem fotek

čus lidi mám problém s tiskem fotky chci vytisknout fotku kterou jsem si naměřil na rámečku který má 7 × 11 cm (měřeno pravítkem) a ne a ne vytisknout fotku těchto rozměrů zničil jsem asi 50 papíru a vydělal půl barev a stejnak nic nejblíž je tam 8,5 × 11 ale po tisku ven je to mnohem větší než 8,5 × 11 nevím jak to jinak změřit chci prostě vytisknou fotku která má rozměry 7 × 11 a nedaří se mi to nevíte někdo jak na to za rady všem díky
Doplňuji:
tiskárnu právě CANON mám typ ip4800 ale tohle cos napsal se tam nikde nenachází

Nejlepší odpověď
mosoj

Problém je, že ani nenapíšeš jakou tiskárnu máš.
Budeš to mít na některé kartě v ovladači.

Na tiskárně Canon mám na kartě ovladače :
velikost obrázku

  1. umístit do stráky
  2. podle DPI
  3. vlastní

Vyberu vlastní a zadám požadované tiskové rozměry !
Doplňuji:
Ono také záleží z jakého prohlížeče nebo programu) to tisknete. Já tisknu z Zoneru a ten ve spolupráci s tiskárnopu Canon toto umožňuje. Pokud tisknu z prohlížeče nebo malování tak tam to nejde.
Pak je třeba na kartě ovladače volit :
vzhled stránky – uživatelský
V nastavení uživatelském si zvolíte velikost papíru, ale udáte požadované rozměry fotky a tisknete na větší papír než jste udal rozměry.
Rozměry obrázku nebudou přesně ty nastavené protože tiskárna tiskne buďto s přesahem (bezokrajový tisk) nebo dělá rámeček. Podle výsledného tisku si potom nastavené rozměry upravíte aby odpovídaly požadovanému rozměru při tisku.

Další odpovědi
Funna

pokud chceš fotku 7×11 a původní máš 8,5×11 tak ji budeš muset vždycky „ořezat“…a úplně nejjednodužší je „vrazit“ ji do wordu, upravit rozměr obrázku, tj. jednu stranu na 11cm, (druhou v příslušném poměru – ale to si udělá program sám) a buď založit vlastní velikost papíru, nebo zadat další nejbližsí což je 9×11…a pak jen vytisknout a nůžkami ostřihnout na 7cm…

sgr

tak jsem si stáhnul ten Zoner a nevím jak a co s tím jedině že by ses na mě napojil jinak fakt nevím přes Team viewer