Avatar uživatele
sgr

problém s tiskem fotek

čus lidi mám problém s tiskem fotky chci vytisknout fotku kterou jsem si naměřil na rámečku který má 7 × 11 cm (měřeno pravítkem) a ne a ne vytisknout fotku těchto rozměrů zničil jsem asi 50 papíru a vydělal půl barev a stejnak nic nejblíž je tam 8,5 × 11 ale po tisku ven je to mnohem větší než 8,5 × 11 nevím jak to jinak změřit chci prostě vytisknou fotku která má rozměry 7 × 11 a nedaří se mi to nevíte někdo jak na to za rady všem díky
Doplňuji:
tiskárnu právě CANON mám typ ip4800 ale tohle cos napsal se tam nikde nenachází

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: sgr

Zajímavá 0 před 4096 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Problém je, že ani nenapíšeš jakou tiskárnu máš.
Budeš to mít na některé kartě v ovladači.

Na tiskárně Canon mám na kartě ovladače :
velikost obrázku

  1. umístit do stráky
  2. podle DPI
  3. vlastní

Vyberu vlastní a zadám požadované tiskové rozměry !
Doplňuji:
Ono také záleží z jakého prohlížeče nebo programu) to tisknete. Já tisknu z Zoneru a ten ve spolupráci s tiskárnopu Canon toto umožňuje. Pokud tisknu z prohlížeče nebo malování tak tam to nejde.
Pak je třeba na kartě ovladače volit :
vzhled stránky – uživatelský
V nastavení uživatelském si zvolíte velikost papíru, ale udáte požadované rozměry fotky a tisknete na větší papír než jste udal rozměry.
Rozměry obrázku nebudou přesně ty nastavené protože tiskárna tiskne buďto s přesahem (bezokrajový tisk) nebo dělá rámeček. Podle výsledného tisku si potom nastavené rozměry upravíte aby odpovídaly požadovanému rozměru při tisku.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

pokud chceš fotku 7×11 a původní máš 8,5×11 tak ji budeš muset vždycky „ořezat“…a úplně nejjednodužší je „vrazit“ ji do wordu, upravit rozměr obrázku, tj. jednu stranu na 11cm, (druhou v příslušném poměru – ale to si udělá program sám) a buď založit vlastní velikost papíru, nebo zadat další nejbližsí což je 9×11…a pak jen vytisknout a nůžkami ostřihnout na 7cm…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sgr

tak jsem si stáhnul ten Zoner a nevím jak a co s tím jedině že by ses na mě napojil jinak fakt nevím přes Team viewer

před 4096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek