broula

Jak zasadit v říjnu sazenice jednou plodících jahod?

V Globusu Ostrava nyní prodávají sazenice jahod (odrůda jednou plodící), které mají již zelené plody, některé květy. Je potřeba tyto sazenice před umístěním na záhon nějak upravit? A co udělat se zelenými plody, které již letos nedozrají? Budou tyto jahody příští rok plodit?

Nejlepší odpověď
Drap

Lépe zasadit teď, než výsadbu dělat na jaře. Dobře připrav půdu, měla by být pokud možno lehčí, bohatá na živiny. Hodně písčitá také neni vhodná. Před výsadbou by bylo dobré pohnojit nějakým organominerálním hnojivem. Koupíš přímo na jahody. Hnojem by bylo třeba vyhnojit již dříve. Zasadíš , tak aby krček sazenice byl rovně s terénem. Ani utopený ani ne vystouplý. Dobře zaleješ. Do zámrzu ještě můžeš zalít vícekrát. Po pár dnech odstříhneš nedozrálé plody, popřípadě i květy. Pokud zasadíš teď, budou už příštím rokem rodit. Můžeš zasadit přímo do záhonu, nebo i do geotextilie. Geotextilie ti urychlí o několik dnů dozrávání.
Přeji mnoho úspěchů v zahradničení