Jan Kunčar

Jak zařídit, aby se záznam z autokamery „nesekal“?

Záznam se na malou chvilku zastaví (zamrzne) a potom pokračuje dál.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mno… jediné, co mě napadá je zkusit rychlejší paměťovou karu (s větší rychlostí zápisu). Pomůže také snížit datový tok (tedy snížit rozlišení nebo fps atd.) – to vše v případě, že se nejedná o reklamou nahypovaný kousek, který dle papírů např. „umí“ záznam v HD, v praxi se to ale prostě seká, protože HW zkrátka nestíhá. :)

Další odpovědi
Dochy

Málo informací. Je problém se záznamem videa, nebo daný formát videa nedokáže tvůj počítač přehrát plynule?

anonym

Předně volte takovou kvalitu záznamu která odpovídá maximální rychlosti zápisu paměťové karty kterou jste do kamery zakoupil … je logické, že když koupíte pomalou SD kartu CLASS 4 a budete se na ní snažit ukládat FULL HD video záznam, dojde k přetečení vyrovnávací paměti, jejímu vyprázdnění a ztrátě v ní obsažených snímků (tedy občasným výpadkům v uloženém záznamu) … řešení je prosté koupit rychlejší paměťovou kartu. Výrobci a prodejci SD karet velmi často uvádí jen maximální rychlost čtení ale často opomíjí maximální rychlost zápisu která je pro takovou kameru mnohem důležitější faktor a která u levnějších sd karet často bývá mnohem mnohem nižší. Obyčejná CLASS 10 už u lepších kamer pořizujících záznam ve vysokých rozlišeních a často s až 60 snímky za sekundu nebude stačit, poohlédněte se raději po rychlejších SD kartách značených jako UHS, které mají rychlost zápisu minimálně 50MB/s

anonym

Pomalá karta … v prvé řadě si zjistěte jaké typy karet vaše kamera vůbec podporuje (ano vím že microSD ale ty jsou dále růxných podtypů, zajímá vás podpora SDXC) — pokud kamera SDXC umí, můžete koupit kartu například Samsung Evo+ typu UHS-I U3 která dosahuje rychlost zápisu 60MB/s s tou uvidíte že k žádnému vynechávání snímků při ukládání docházet nebude … podobně rychlé karty nabízí pohopitelně i ostatní výrobci, je třeba si rychlost zápisu pohlídat ve specifikacích produktu…