Tan

Jak založit půjčovnu šatů?

Dobrý den, chtěla bych si založit půjčovnu šatů, ale nemám v této branži žádné skušenosti. Proto bych ráda požádala o pomoc ty, co se tímto živý. Zajímalo by mě, jak je to s nákupem šatů, zda se musí do půjčoven kupovat šaty přímo od výrobce, nebo zda jsou na trhu „spřátelené“ firmy, od kterých se šaty kupují, nebo je jedno, kde v kterém obchodě šaty koupím? A co se půjčování týče, kdyžkoupím např. svatební šaty v prodejně „versáče“ za jakých podmínek je mohu půjčovat? Týkají se i půjčování nějaká aut. práva na výrobek, kdy s výrobcem musím mít o půjčování smlouvu? nebo si koupím šaty a pak si je můžu půjčovat jak chci a žádná omezení se toho netýkají? Vím, že je to asi hloupý dotaz, ale radši se chci vyvarovat chyb předem ml

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš mít vyřízenou živnost a prostory. Šaty můžeš získávat jakýmkoli způsobem. Můžeš koupit, nechat si ušít, ušít sama. Pokud už šaty zaplatíš, můžeš je půjčovat podle sebe. U půjčovny bude nutné zachovat jistá hygienická opatření.
Taky je třeba předem zvážit velikost lokality v které má půjčovna být. V menších městech , či na venkově, se půjčují šaty méně než ve velkých městech. Podmínky půjčení, včetně ceny si určíš sama podle potřeby bez ohledu na to, zda jsou šaty od světového návrháře, nebo jsou pořízeny v sekáči.