paul1

Jak zachránit namoknuté seno?

Měl jsem už asi z 3/4 suché seno na louce asi z 80 m2 pokosené trávy. Předpovědi byly na 100% slibné, tak jsem
ho nedal do kopky a v noci navzdory všem předpovědím zapršelo. Seno je mokré, ale krásně dnes svítí slunce a pršet
by nemělo, možná až zase v noci. Bude seno, pokud dobře proschne, ještě použitelné pro králíky?
Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
johana 56

Senu jeden déšť neuškodí. Pokud ho následně dobře usušíte, bude pro králíky naopak lepší. Ztratí ‚ostrou pichlavost‘, kterou se vyznačuje při sušení bez zmoknutí.

Další odpovědi
Drap

Bude. To se občas stane, že se to nestihne. V každém případě otáčet a ještě alespoň jedou kopit, aby vše pěkně vyschlo. Takový jeden déšť, když je zase pěkně králíci ani nepoznají

Dochy

Co pamatuju, tak u nás, pokud bylo seno napůl suché, tak se na noc vždy kopilo, aby se do něj nedostala ani rosa. Děda byl co se hospodářství týče hooodně poctivej. (jinak byl taky poctivej, aby nedošlo k omylu 😉, i když samozřejmě nějaké chyby bych na něm našel… )

To seno by snad bude OK, když ho teď pořádně dosušíte. Ale to uvidíš (a ucítíš)