Avatar uživatele
ahold

Jak zabránit psům močit a kálet do květinového záhonku před domem?.

Nemyslím plot ale nějaký přípravek jako odpuzovač.
I když jsou psi na vodítku, tak majitelé s něžností v oku sledují svého miláčka jak se vyprazdňuje uprostřed květin. Ani je nenapadne to uklidit.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Bohužel, je to vina majitele, kteří špatně vychovali psa.

Já jsem kdysi dávala na záhon pepř, teď kolem nastříkám pepřový sprej, jenže nevýhoda – musí se často obnovovat., ale mám jen kousek plochy.

Pepřovým sprejem jsem se ubránila i toulavému psovi, choval se nějak divně a protože byl velký, bála jsem se ho.

Ale existuje odpuzovač ve spreji nebo tekutý. Zkuste se podívat do odkazu.

https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=odpuzova%C4%8D+ps%­C5%AF+venkovn%C3%AD

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě není mi znám žádný prostředek (fungující), kterým by to šlo řešit v souladu se zákonem. Pokud ovšem na zákon a předpisy „hodíš bobika“, tak to je jiná. Nicméně… řešení jsou to spíš pro otrlejší povahy a ne každý je ochoten (či vůbec schopen) se s nimi (resp. jejich důsledky) vyrovnat.

(Mně známé odpuzovače které mají odpudit psy fungují jen pokud ZÁROVEŇ odpuzují i lidi (většinu), což mi nepřijde jako vhodné řešení. Ale možná, že jak píše annas některé jsou použitelné i funkčí. Bohužel takový neznám.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kajoch

Kálení by měl uklidit majitel psa,močení ovšem těžko nějak zabráníte.Možná víte,že pes záhon jen trochu označkuje,kdežto fenka se nejspíš vyčůrá komplet:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek