sowa

Jak zabránit, aby se v mrazáku tvořila silná vrstva ledu?

Mám lednici Samsung dvoudvéřovou s mrazákem dole.Každý týden čistím mrazák, vytvoří se tam 1,5 cm vrstva ledu na dně.Kontrolovala jsem těsnění-je pružné a nepoškozené.Stáří lednice asi 7 let.

Nejlepší odpověď
Emefej

To těsnění jsi asi zkontrolovala špatně. Jeho stav nejlépe posoudí odborník. Nech si ho vyměnit.

Další odpovědi
Dochy

Buď to těsnění, nebo příliš velký „provoz“… To jsou nejpravděpodobnější příčiny.

Kepler

Pokud mrazák nemá automatické odmrazovaní (jakože asi nemá, nebo je nefunkční), tak se dá aspoň omezit ukládáním potravin do vzduchotěsných klip boxů. Pronikání vlhkosti ze vzduchu při otevření mrazáku to ale nezabrání.

Jiří Bohumil

Pokud není opravdu vadné těsnění, pak může být příčinou pouze časté a delší otevírání, nebo ukládání potravin ve vzduchotěsně neuzavřených obalech (nebo aspoň v „igelitových“ pytlících, těsně omotaných, případně se „zipem“ – maso, zelenina, hotová jídla a pod.).
Kompresor na to nemůže mít žádný vliv. Zkuste ještě zkontrolovat, vhodným vloženým teploměrem, teplotu v mrazáku a v lednici. Ta by se měla pohybovat okolo cca –20 st.C a v lednici okolo cca 5–7 st.C, ve středu lednice (při nastaveném termostatu-případně elektronické regulaci, na přibližně střední hodnotu). Pokud tyto hodnoty přibližně odpovídají, pak jde jistě pouze o přístup vlhkého vzduchu do mrazáku z okolí, kde kondenzuje voda a namrzá. Takže opět: 1.těsnění, 2.časté a delší otevírání, 3.časté ukládání teplých potravin neuzavřených ve vzduchotěsných obalech.
Mimo to těsnění s tím ani žádný odborník nepomůže.
Když nám do mrazáku vnoučata koukají jako do TV, jestli tam nemá babi nějakou zmrzlinku, tak je rychle ženeme! 🙂

marci1

Pokud je těsnění v pořádku, opravdu těsní, tak nezbývá než zavolat odborníka, aby se na to podíval. 1,5 cm každý týden, to je už nějaká vada.

briketka10

Co čekat od přístroje starého 7let.

Je to starou lednicí a doporučuji
koupit novou s mrazákem zvlášť.

lukas1912

Podle mně budeš mít něco z kompresorem ten se stára o chlazeni ledničky a kompresor by se mněl vypínat a zapínat podlé své potřeby jak to mame my uděláni
taková vrstva ledu 1,5cm se nám udělá za 9 směsicu a to mate ledničku 15 let starou.