Odpovedi18

Jak z někoho dostat zbytek peněz, které dluží?

Anižbych se dostal do nějákých oplétaček se zákonem? Jde něco?
Je to cca 4500,–

Nejlepší odpověď
Hlada

Poslat doporučeným dopisem s dodejkou upomínku s přiměřenou lhůtou k zaplacení. Pokud nezaplatí nebo si dopis nepřevezme, podat k soudu návrh na vydání platebního rozkazu. Platební rozkaz se po nabytí právní moci stává exekučním titulem.
Rozhodně nepoužívat žádné vymáhací agentury.

Další odpovědi
dudu

Nedoporučuji tlačit na pilu. Relativně nejspolehlivější je dohodnout se na splátkovém kalendáři, V dnešních poměrech jde o částku, která je předurčena ji postupně tzv. vydyndat.

Kryšpín

Záleží také, zda je to 500 českých, neb pět melounů