luckykubrt

Jak vzniká právo na autorizace svého duchovního vlastnictví?

Jak je možné autorizovat své myšlenky… pokud je nás tolik není pravděpodobné, že dřív nebo později se objeví někdo s podobnou myšlenkou ?

Odpovědi
Kepler

Myšlenky nelze autorizovat, ochrana se vztahuje jen na autorská díla. Autorský zákon je založen na principu neformálnosti vzniku autorského práva. Jinými slovy, jsou-li naplněny pojmové znaky autorského díla, tj. dílo je výsledkem jedinečné tvůrčí činnosti autora jako fyzické osoby a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě, vzniká autorskoprávní ochrana automaticky bez nutnosti splnit jakékoli formální podmínky. Autorské dílo není potřeba nikde registrovat ani přihlašovat. http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/autorske-pravo-ppbi-50463.html#!&chap­ter=2