Hufnágl

Jak vysoko by měla být nádoba na vodu (1000 l), aby se docílil tlak minimálně 0,7 bar?

Chci ve foliovníku zavést závlahu průsakovou hadicí a nemám možnost používat vodu z řádu.

vodovodní řad x řád vodovodu

Nejlepší odpověď
Kepler

7 m a více.

Další odpovědi
elkon

Na průsakovou hadici stačí, když bude nádoba třeba půl metru nad zemí. Je to princip spojených nádob (nejde o tlak). Hadice bude níž, takže bude voda vytékat. Záleží pak na otvorech nebo přiškrcení hadice, jak rychle poteče.

mosoj

Tak jak píše Kepler. 1 bar = 10 m výšky vodního sloupce. Vyřešíš to pouze čerpadlem a třeba cyklickým zapínáním čerpadla.

elkon

Průsaková hadice nemá nic společného s čerpadlem. Voda prosakuje (nestříká).