Rokio

Jak vysoká je cena elektřiny za nabití vybitého tabletu na maximum (v průměru)?

Nejlepší odpověď
Vanik

Pokud vezmeme v úvahu baterii o kapacitě 6Ah, nabíjení pomocí nabíječky 5V 0,5A – pokud zanedbáme účinnost (která tedy zanedbatelná není, ale konkrétní číslo nevím) budeme potřebovat 12h k nabití z 0 na 100%. Vychází mi to na 30Wh. Pokud budeme brát cenu jedné KWh 5Kč, bude cena jednoho nabití 15 haléřů. V ideálním případě. Reálně to může být třeba 2× tolik po započítání všech konverzí atp… Nevím, ale nebude to ani koruna.

Další odpovědi
Dochy

tak baterka řádově 5000mAh při 3,7V, nějaké ztráty při nabíjení, takže to spočtem klidně z těch 5V, takže 25Wh, 1kWh stojí řádově 5Kč, takže asi 12 hal. S ohledem na ztráty a chyby v předpokladech by to mohlo být někde mezi 10 a 20 hal.

Edison

Podle kapacity a sazby.

elkon

To nikdo neřeší.

kostikosd

Nabíjení stojí tak do 10 korun ročně a samotná nabíječka „žere“ tak málo, že to prakticky není měřitelné.

mosoj

Tak tento typ činnosti tě určitě nezruinuje.

gumiczud

Bez čísel se dál neposuneme a taky záleží co je pro tebe „vysoká cena“.

Pepa25

Do 10 haléřů.