Avatar uživatele
roxilox

jak vypočítám odpor na snížení napětí?

budu kupovat toto Handsfree.
http://www.eba­y.com/itm/Car-Wireless-Bluetooth-Multipoint-Handsfree-Speakerphone-Kit-For-Mobile-Phone/380974265­444?_trksid=p2047675­.c100009.m1982&_trkp­arms=aid%3D777000%­26algo%3DABA.MBE%26a­o%3D1%26asc%3D35316%26­meid%3Dc8f3938­093c142d9a9be4926b82a11b­9%26pid%3D100009%26rk%3D­1%26rkt%3D1%26sd%3D14137­6874174
je to na baterku. Ale do auta to chci napojit natvrdo. Protože je v autě 12V tak se ptám jak zjistím jaký odpor tam mám dát když by to bylo třeba na 3V. když neznám proud. Vím, že R=U/I ale já ten proud neznám. Předpokládám, že bude stačit odpor cca 1W ale kolik ohmů to nevím. Můžete mi prosím poradit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

  1. Dané zařízení je podle Tvého odkazu dodáváno včetně USB napájecího kabelu a USB zdroje do autozásuvky. Tím je celý Tvůj problém vyřešen.
  2. U podobného zařízení Ti nějaký odporový dělič nestačí, buď bude dávat málo při zátěži spotřebiče, nebo bude dávat příliš, pokud je spotřebič ve standby, nebo bude příšerně žrát z rozvodů auta a topit. Dělič s odporem se dá použít tam, kde má zařízení konstantní, relativně nízkou, spotřebu, Ne u zařízení, které bude spotřebu měnit výrazně podle toho, zda je aktuálně používáno a jak hlasitě zrovna někdo mluví. Potřebuješ regulovaný zdroj napětí, které se dělají buď lineární (v daném případě s účinností hodně pod 25%) nebo spínané (s účinností běžně 70–90%). Vzhledem k současným cenám se nyní používají téměř výhradně spínané.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Tady si s pouhým odporem nevystačíš, potřebuješ to napájet 5VDC bez ohledu na zatížení…
Proč to prostě nepřipojíš přes ten měnič 12VDC/5VDC, který je součástí dodávky??
Pokud si troufáš na bastlení s odpory, je rozebrání autozástrčky a připojení měniče natvrdo a jeho ´zakrabičkování´ výrazně jednodušší…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Musíš znát hodnotu proudu, který si bere spotřebič, jinak to nespočítáš. Rozdíl napětí zdroje a spotřebiče vyděl proudem spotřebiče a máš odpor. Výkon rezistoru vypočítáš vynásobením rozdílu napětí proudem.

Pokud je součástí dodávky i USB napájecí kabel a adaptér do autozásuvky, tak žádné odpory neřeš.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

Já když potřeboval snížit napětí, tak jsem používal diody. Mají (ne všchny ) třeba i 1,2V úbytek napětí,tak jicg stačá dát několik za sebou.Kromě toho, že dokáží to napětí snížit, tak dokáží dodat i proud (já potřeboval 10A)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek