Usoman

Jak vyčistit spodní části hořáku plynového sporáku?

Plynový sporák jsem dosud vůbec nepoužíval, tak se omlouvám za totální neznalost.

  1. je třeba úplně přerušit přívod plynu do celého sporáku?
  2. je velký problém voda v trysce? Některý sporáky prý mají funkci vyfukovat z trysky vzduch, což se používá právě při čištění, kdy se z ní vypudí voda … ovšem můj sporák to neumožňuje. Takže mám trochu obavu z toho, jak mokrým způsobem odstranit mnoha letou totálně zažranou špínu.
  3. Odšroubování těch dvou šroubků (na fotce) uvolní kalich a umožní ho vyjmout? Pokud ano, tak asi hádám bude potřeba předem vyšroubovat i samotnou trysku, ale na to je prý speciální šroubovák s otvorem uprostřed, co jsem slyšel.
  4. Nějaké typy, jak ten kalich vyčistit s ohledem na dané skutečnosti?

Díky. :)

Odpovědi
paul1

Tady bohužel nic neporadím, máme úplně jiný typ. Ale doporučuji se obrátit na odborné poradentství, např. https://forum.tzb-info.cz/.
Také by bylo dobré obrátit se na výrobce sporáku.

Zdroj: https://forum.tzb-info.cz/