smoulinkaq

jak vyčistim spary kde se dostal prach do pc do klavesnice?

Nejlepší odpověď
badisko

steteckem na Makeup a pak to projet vysavacem …

Další odpovědi
zjentek

odpoj ji, vem ji ven, otoč ji naruby a křečovitě třepej rukama (případně z okna, pokud už nohy neslouží). Pak vyfoukej fénem, co tam zůstalo. Bude jako nová ,)
Doplňuji:
naruby jako že vzhůru nohama ,D ..ale můžeš ten kryt samozřejmě i odšroubovat, ale je to zbytečný ,)

Bedy

Třeba stlačeným vzduchem, má takové jakoby brčko, které se do klávensice vleze.

suaeda

Čas od času klávesnici odpojím, otočím ji a kartáčem s měkčím chlupem (ne rýžák) ji párkrát přečístím vodorobně i příčně. Klavesnici na závěr ještě přetřu navlhlým (ne mokrým) hadříkem a je jak nová.

anonym

Na TV Shopu jsem viděla plastelínu na čištění klávesnice. Nevyzkoušela jsem, takže netuším, co všechno je tato hmota schopna vyčistit.
Odzkoušenou mám většinu metod, co zde napsali páni kolegové. Občas „překartáčuji“ kartáčkem na nádobí a potom vytřepu. Také jsem zkusila vyfoukat prach, ale fén se mi zdál slabý. Lepší je vysavač.

HateFile

Dobrý den,

chcete-li mít zaprášenou klávesnici skutečně čistou a bez prachu (nikoliv jen zbavenou drobků jejichž velikost přesahuje půl rohlíku), nezbude Vám, než si v prodejnách jako Datart, Electroworld či každém aspoň trošku zásobeném obchodu s výpočetní technikou zakoupit plechovku se stlačeným plynem.
Bývá zpravidla velikosti klasické plechovky s barvou ve spreji, možná kratší, bývá u ní přibaleno tenké brčko (asi 5–10cm x 2–3mm), cena se pohybuje myslím kolem 100–200Kč (není to málo, ale také tuto očistu nebudete zřejmě páchat každou neděli:-)).
Důležité je provést čištění tehdy, kdy klávesnice není připojena k PC a rovněž ji nepřipojujte zcela bezprostředně po dokončení čištění. Dejte tomu 1–2 minutky čas, poté už bez obav.
Zdravím