Avatar uživatele
smoulinkaq

jak vyčistim spary kde se dostal prach do pc do klavesnice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3955 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

steteckem na Makeup a pak to projet vysavacem …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

odpoj ji, vem ji ven, otoč ji naruby a křečovitě třepej rukama (případně z okna, pokud už nohy neslouží). Pak vyfoukej fénem, co tam zůstalo. Bude jako nová ,)
Doplňuji:
naruby jako že vzhůru nohama ,D ..ale můžeš ten kryt samozřejmě i odšroubovat, ale je to zbytečný ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Třeba stlačeným vzduchem, má takové jakoby brčko, které se do klávensice vleze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Čas od času klávesnici odpojím, otočím ji a kartáčem s měkčím chlupem (ne rýžák) ji párkrát přečístím vodorobně i příčně. Klavesnici na závěr ještě přetřu navlhlým (ne mokrým) hadříkem a je jak nová.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na TV Shopu jsem viděla plastelínu na čištění klávesnice. Nevyzkoušela jsem, takže netuším, co všechno je tato hmota schopna vyčistit.
Odzkoušenou mám většinu metod, co zde napsali páni kolegové. Občas „překartáčuji“ kartáčkem na nádobí a potom vytřepu. Také jsem zkusila vyfoukat prach, ale fén se mi zdál slabý. Lepší je vysavač.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HateFile

Dobrý den,

chcete-li mít zaprášenou klávesnici skutečně čistou a bez prachu (nikoliv jen zbavenou drobků jejichž velikost přesahuje půl rohlíku), nezbude Vám, než si v prodejnách jako Datart, Electroworld či každém aspoň trošku zásobeném obchodu s výpočetní technikou zakoupit plechovku se stlačeným plynem.
Bývá zpravidla velikosti klasické plechovky s barvou ve spreji, možná kratší, bývá u ní přibaleno tenké brčko (asi 5–10cm x 2–3mm), cena se pohybuje myslím kolem 100–200Kč (není to málo, ale také tuto očistu nebudete zřejmě páchat každou neděli:-)).
Důležité je provést čištění tehdy, kdy klávesnice není připojena k PC a rovněž ji nepřipojujte zcela bezprostředně po dokončení čištění. Dejte tomu 1–2 minutky čas, poté už bez obav.
Zdravím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek