Anikitos

Jak vidí svět ptáci? Kam až dokážou dohlédnout, vidí po tmě, kolik barev dokážou rozeznat?

Nejlepší odpověď
Muso

Orel je schopný zpozorovat kořist na dálku šesti kilometrů. Sovy mají oči asi stokrát citlivější na světlo než člověk, jsou schopny zachytit měsíční svit a svou kořist tedy vidí výborně. Barev vidí pochopitelně nesrovnatelně víc než lidé, jelikož jejich oči jim umožňují vidět barvy z ultrafialové oblasti.

Další odpovědi
Kepler

Ptáci mají tetrachromatické vidění, tedy barevně dokonalejší než lidé, kteří mají trichromatické. Zvláště u dravců je ostrost zraku několikanásobně větší a taky uvidí kořist na několikanásobně větší vzdálenost. Všechny sovy, až na pár výjimek, které nejsou nočními tvory, vidí téměř ve tmě. (wiki)