Jak veliká má být paměť v PC?

Podle mě je ideální 8 GB a tak mám v notebooku a PC logicky 8GB a při plném zatížení mi to ukazuje většinou od 3GB do 4GB

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Jiná možnost

Pamäť musí byť dostatočne veľká aby dokázala obslúžiť operačný systém a aktívne programy.
Vzhľadom, že nepíšete operačný systém a programy, nemôžem dať presnejšie informácie.
napríklad pre netbook s windows 7 starter stačí 1GB. Pre multimediálny PC už treba aspoň 3GB. Pre herný PC a CAD programy platí čím vňčšia operačná pamäť tým lepšie.
PS.
Nestačí len veľkosť RAM ale aj rýchlosť a kvalita procesora, veľkosť swapovacieho priestoru (min.1GB pre windows) na disku, množstvo úložného priestoru na program a dáta
Doplňuji:
Hanulka,
pýtajúci si len overuje „Podle mě je ideální…“, či jeho názor je správny, Zmysel otázky je jasný. Myslím, že otázka je správne položená a určite aj zaujímavá pre užívateľov v honbe za čo najvýkonnejšou ´mašinou´.

Další odpovědi
mosoj

Jiná možnost

RAM paměť nelze od OS oddělit.
Pokud nemáš 64 bit operační systém tak víc jak 4 GB jako by tam nebyly.
Prostě 32 bit operačmí systém více jak 4 GB neobslouží. Máš velmi chytrý notebook !!!

Doplňuji:
Led .
„Pamäť musí byť dostatočne veľká aby dokázala obslúžiť operačný systém a aktívne programy“

Pro OS právě naopak !!

beer

Jiná možnost

Prosím tě, vždyť ani nevíš o čem mluvíš…chjoo

suaeda

Jiná možnost

Doplňuji:
Záleží na dvou faktorech:
1/ sestava celého počítače – hardware. Pro výkonější procesor, lepší zákl.desku a grafiku je samozřejmě lepší větší a rychlejší paměť,
2/ operační systém a programy používané na počítači.

hanulka11

Jiná možnost

Doplňuji:
ty si hned odpovíš -proč se tedy ptáš, pak to postrádá smyslu

Michal Kole

8 GB

Doplňuji:
Na střih videa, náročné hry a aplikace je 8 Gb minimum

Pro běžného uživatele je minimum 4 GB, aby se Windows pořád nezasekával.

led

AD mosoj,
prosím o vysvetlenie, nepochopila som vašu poznámku.„Led .
"Pamäť musí byť dostatočne veľká aby dokázala obslúžiť operačný systém a aktívne programy“

Pro OS právě naopak !!" ako naopak? pamäť nemusí byť dostatočne veľká a či čo?