Akzeret

Jak ve wordu nastavit zarovnávání na střed pro všechno?

Mám ve wordu text a obrázky. Když tam ty obrázky vložím, jsou častokrát o dost větší (širší) než stránka. Jde nějak nastavit „jednotný styl“?
Mám na mysli, třeba aby se velký obrázek, který by jinak byl třikrát širší než stránka, automaticky „zmenšil“ na šířku stránky ihned po vložení a nemusela jsem to dělat ručně po jednom a zároveň se text (vč. obrázku, který ale bude široký jako stránka, takže je jedno, jak bude zarovnaný) zarovnal na střed.
Než bych zmenšila třeba 200 obrázků, to by chvilku trvalo…

Snad víte, jak to myslím :D
Díky ;)

Nejlepší odpověď
arygnoc

zarovnanie na stred zvoľte v „odstavec/zarov­nání“

obrázky doporučujem upraviť ešte pred vkladaním do dokumentu, odpoadne kopec práce.
veľkosť obrázkov môžete upraviť hromadne napr. pomocou programu irfanview, ktorý je bezplatne (http://www.ir­fanview.cz/dow­nload.php) a i v českej lokácii.

;-Q